«Бачу, вчителька біжить з уроку з метеликом. Зловила його, щоб дітям показати»
Учителька початкових класів СШ № 68 Ольга Рибак братиме участь у конкурсі «Успішний вчитель». До цього її підштовхнули батьки й шкільна рада
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/378127/vcytel6.jpg)
Креативний вчитель — на вагу золота! Батьки, чиї діти йдуть у перший клас, буквально полюють за такими вчителями. Мені пощастило познайомитися з вчителькою молодших класів СШ № 68 Ольгою Рибак. Вона — активна, оригінальна, на її уроках діти точно не нудьгують! Цього року Ольга Рибак бере участь у конкурсі, який започаткувала Львівська міська рада, «Успішний вчитель». Винагорода, яка чекає на найкращих педагогів, — 25 тисяч гривень!
Зранку вчителька запрошує школярів другого класу на розминку. Вмикає музику, і діти на спеціальному килимку вправно повторюють рухи за Ольгою Петрівною. Розминають пальчики після уроку з української мови…
Мама одного з учнів, Наталя Гуриш, розповідає:"Те, що нам пощастило з вчителем, було зрозуміло з перших днів навчання. Адаптаційний період пройшов практично непомітно. Дитина з радістю йшла до школи і з захопленням зі школи поверталася. Оля Петрівна спонукає до здорового способу життя, до добрих справ. Урок у дітей може починатися зі співу пташок. А у кінці дня діти розповідають, що саме запам’яталося з уроку. Будь-яке свято, державне чи релігійне, — вчителька пояснює його значення. Наприклад, День писемності. Діти приходять у вишиванках. Вона демонструє їм фільм про українську мову. До річниці Голодомору діти роблять символічний віночок — у пам’ять про загиблих українців у ті трагічні роки. Втримати увагу дітей складно, але їй це вдається. Постійно придумує щось нове".
Бувають діти і у театрі, і у кіно. А недавно ходили на екскурсію у … пожежну частину. Проводять майстер-класи з розписування пряників, беруть участь у святкових виставах (усі хочуть мати головні ролі). Готують разом піцу. «На батьківських зборах вчителька попросила батьків, аби на папері у вигляді листочків написали, якими хочемо бачити своїх дітей, — веде далі мама другокласника. — Постійно відвідує різні семінари, тренінги. Ці знання застосовує на уроках. Ольга Петрівна і фізкультуру сама викладає. Приходимо — вона у спортивному костюмі, волосся закручене. Діти під музику повторюють за неї усі рухи».
У класі — дев’ять дівчаток, решта — хлопці (клас відносно невеликий, 24 дитини). Мама хлопчика з особливими потребами, пані Ірина, розповідає, в інших школах їм відмовили у навчанні сина. «А ця вчителька погодилася його взяти, — каже жінка. — У сина затримка мовлення. Я півроку разом з ним сиділа на уроках (інші вчителі були проти цього. — Авт.). Тепер такої потреби немає. Син разом з іншими дітьми, а таких була більшість, написав контрольну з математики на відмінно. Я така щаслива».
Цікавлюся у вчительки, чому вирішила йти на конкурс. «Батьки мене підштовхнули. Я дуже люблю дітей! Тільки щось нове дізнаюся на семінарах, одразу впроваджую це на своїх уроках, — каже вчителька. — Наприклад, на смайликах діти показують, як засвоїли урок. Кому було важко, хто сумний, а хто веселий і все запам’ятав. Діти не можуть 45 хвилин сидіти за партою. Ми на уроці стаємо у коло, розбиваємося на групи або працюємо у парах. Є різні ігрові завдання. Діти між собою гарно спілкуються, сміливо відповідають на будь-які запитання».
Уроки природознавства вчителька проводить не лише у класі, а й у парку. Недавно діти визначали сторони горизонту. Мама одного з учнів розповідала мені, бачила, як вчителька бігла з уроку з… метеликом. Випускала його на волю. «Вона його сама зловила, щоб дітям показати, — каже мама. — Я їй подарувала спеціальну банку з лупою, був на уроці і коник-стрибунець» (усміхається. — Авт.).
Фото авторки