Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Аксесуари і чистка сукні — у вартості прокату

У дитячому садочку свято? Виручить пункт прокату карнавальних костюмів

Пригадую, за совдепії у моєї мами було перед святами море проблем. Спочатку я Сніжинкою була на новорічному «утрєніку», потім Сніговою королевою, а у старших класах вигадувала костюм «ночі» з Місяцем у голові і пишну сукню для образу Попелюшки. Мої забаганки падали на мамині руки, бо не лише ці наряди, а й костюми до Свята осені, днів культури братніх республік, які щомісяця відбувалися у школі, мама повинна була пошити сама.

Але ще однією важливою проблемою була тканина, яка у ті часи була у тотальному дефіциті. Оскільки я добре вчилася, то й на таких шкільних «світських утрєніках» повинна була виглядати найкраще.

Наступною проблемою була «заморочка»: куди це все після свята подіти?!

Не мають таких проблем сучасні матусі. Один прокатний пункт «дихає у потилицю» іншому — так їх багато у наш час. А одягу там — до кольору до вибору. І не лише костюми «ведмедиків», «зайчиків» чи «білочок» для святкових карнавалів, а й надзвичайної краси сукні для різноманітних конкурсів краси, Першого причастя, випускних ранків у садочках і школах можна підібрати для своїх крихіток.

Назви у пунктах прокату карнавальних костюмів веселі і казкові — «левенятка», «пізнайки», «сонечка», «веселки» і навіть «солом'яні бички».

Один із таких пунктів прокату шість років тому відкрила Оксана Трухно. Усе почалося з того, що одна пані продавала з певних причин невелику колекцію карнавальних костюмів. Чоловік підказав ідею відкрити власний пункт прокату одягу Оксані — економісту за освітою, головному бухгалтеру з 15-річним стажем. Дружина довго вагалася, але ризикнула, і відтоді їхня колекція зросла до понад тисячі одиниць.

Вибрати можна не лише костюм чи сукню, а й аксесуари до них. Причому всі «додатки» ручної роботи. І грошей за прокат аксесуарів не беруть — вони входять у вартість одягу.

Сукні, за словами пані Оксани, — всі фабричні. Вона замовляє модель, і їй шиють. А от карнавальні костюми шиють самі.

— Як можна замовити сукню, яка мені найбільше сподобалася?

— Навіть за півроку до проведення події, — розповіла журналісту «ВЗ» Оксана Трухно. — Головне, щоб річ підійшла, і дата, на яку вам потрібна сукня, була вільна. Мама, яка бере одяг напрокат, повинна залишити завдаток. Однак від тих, хто часто користується послугами пункту прокату, пані Оксана жодних завдатків не бере. Знає: якщо людина записалася на певний день, вона прийде і забере потрібний костюм. Але, на жаль, каже жінка, є недобросовісні люди, які попросять залишити річ на такий-то день, а самі не приходять за нею і навіть не попереджають, що їм уже не треба.

— Що робите у випадку, коли дитина пошкодила сукню — розірвала чи, скажімо, вилила на себе сік?

— За умовами прокату, чистка сукні входить у вартість прокату. Я сама вмію шити. У школі у мене були найстильніші спідниці і брюки, навіть пальта і куртки я шила власноруч. Якщо дитина розірвала річ, а я зможу її поремонтувати, то нічого не треба доплачувати. Але якщо пошкодження значні, і я бачу, що їх вивести неможливо, батькам доведеться додатково заплатити — за вартість ремонту і тканину, яку доведеться замінити.

— Спецзамовлення виконуєте? Наприклад, дівчинці треба костюм «Барбі» під її розміри.

— Робимо. Але тоді за прокат беремо дорожче, бо закуповуємо спеціально тканину, відповідні аксесуари. Ну і це буде перший прокат. А він завжди дорожчий. Хоча у мене і другий, і третій, і десятий прокат — усі речі в ідеальному стані. Бо сама за усім доглядаю. У мене є такі сукні, які були разів з десять у прокаті, а виглядають, як нові. Якщо сукня білого кольору, то вона з роками жовтою не стане, а залишиться білою.

— Скільки коштує прокат?

— Усе залежить від речі — від 100 до 500 гривень.

Фото автора