Передплата 2025 «Добрий господар»

«Уся ця історія з хабарем — підстава»

Керівництво «Супутника» підозрює, аферу «прокрутив» власник скандального кіоску

В Апеляційному суді Львівської області слухається справа щодо його власності на МАФ Працівники СБУ у Львівській області затримали на хабарі керівника мистецького центру «Супутник», що на Левандівці, Олександра Агашкова.

«Посадовці хотіли отримати від підприємця 10 тисяч гривень за здачу йому приміщення в оренду для проведення культурно-масового заходу без укладання договору, — заявили в СБУ. — Затримали керівника у його робочому кабінеті під час отримання всієї суми хабара. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії».

Олександр Агашков керує культурно-мистецьким центром «Супутник» з 2015 року. За цей час там провели багато культурних заходів та фестивалів, зокрема «Фестиваль Параджанова», який збирає митців зі всієї країни. Діють тут і творчі гуртки. Не так давно довкола цієї території розгорілися будівельні пристрасті. -Спочатку на території парку, який межує зі «Супутником», хотіли збудувати житловий будинок. Проте мешканці Левандівки виступили проти такої ініціативи, і парк не забудували. Згодом каменем спотикання у цій скандальній історії став кіоск, розташований майже впритул до «Супутника». Продають у ньому не лише солодощі, а й цигарки та алкоголь. Стоїть МАФ недалеко від СШ № 67. Школа спочатку боролася з підприємцем, який продає неповнолітнім спиртне, але, схоже, опустила руки…

Тим часом між «Супутником» і власником кіоску, який, кажуть поінформовані мешканці Левандівки, є колишнім правоохоронцем, розгорівся новий конфлікт.

Як виявилося, МАФ стоїть на комунікаціях. Аби провести у «Супутнику» повноцінний ремонт, споруду треба було забрати. Однак на це власник кіоску не погодився. Тільки відсунув МАФ і зробив нове віконечко, з боку дороги. Яму біля кіоску розрили і залишили…

Заступник міського голови з розвитку Андрій Москаленко одним з перших відреагував на ситуацію довкола Олександра Агашкова: «Щодо ситуації з візитом СБУ в „Супутник“ левандівський. За останній час саме завдяки команді Олександра Агашкова мистецький центр „Супутник“ став душею Левандівки. Візит правоохоронців є для всіх несподіванкою. Юрист управління культури разом з Олександром Агашковим та Михайлом Савруком (заступником директора „Супутника“. Авт.) спілкуються зі слідчими. Вимагаємо максимальної відкритості та прозорості від правоохоронців. Нагадаю, тривалий час мистецький центр „Супутник“ „бореться“ з присутнім поруч МАФом, що, за свідченнями очевидців, продає алкоголь дітям».

Як розповідають у соцмережах громадські активісти, Олександр Агашков власними силами «витягав» «Супутник» з небуття. Брав активну участь у житті закладу.

«Олександра Агашкова затримали, бо нібито виявили на руці цятку з речовиною, якою були покриті гроші, -написала на своїй сторінці у „Фейсбуці“ громадська активістка Ярина Волошин. — Свідки зазначають, цятка з’явилась лише при повторній перевірці. Перший раз лампа не виявила нічого, а потім інший працівник стукнув лампою по руці, і цятка з’явилась».

А вже через кілька днів активісти оприлюднили у соцмережах фото хлопця, який хотів провести у «Супутнику» дискотеку, а Олександр Агашков начебто вимагав у нього хабар. «Жив — був бармен Артем Степаненко, — написала на своїй сторінці Анна Іванцик. — І позарився Артемко на „Супутник“. І нічого він розумного не придумав, щоб пропіарити свій захід, як підкинути гроші директору…». Вперше Артем засвітився на телебаченні, коли у проїзді Крива Липа воєнкоми виловлювали призовників і вручали їм повістки. Тоді хлопець розповідав, що це все «підстава, не мали права військові розшукувати призовників по барах…». Після того, як ім’я хлопця засвітилося у справі з хабарем, він видалив свій профіль з «Фейсбуку».

Анна Іванцик працює у дитячому притулку, що на Левандівці. Разом з Олександром Агашковим у 2014 році обстоювала межі парку від забудови. А потім виборювала право громади на «Супутник». «Усі заходи, які відбуваються у „Супутнику“, відвідуємо з нашими дітьми, — каже пані Анна. — Це концерти, майстер-класи, лекції. Саша своїми руками робив у „Супутнику“ ремонт. Гроші виділяла міська рада. Треба було відновити опалення, вентиляцію. Ці роботи вже проведено. Спонсорських коштів багато не було. Лише одного разу спонсори допомогли з коштами на ремонт фасаду».

Заступник директора «Супутника» Михайло Саврук у коментарі «ВЗ» розповів: «Кошти на ремонти у „Супутнику“ нам виділяє міська рада. Гроші за проведення заходів не беремо. Є підозра, що до цієї історії з хабарем причетний власник кіоску Ігор Вайда… (Я свого часу хотіла поспілкуватися з власником кіоску, але він відмовився. Уникає він зустрічі і з чиновниками ЛМР. Авт.). 28 березня в Апеляційному суді відбулося засідання у справі Вайди щодо його сертифіката на право власності щодо МАФу від 2012 р. Цю справу розслідує прокуратура. Ми були у суді слухачами. Але засідання перенесли з 28 березня на 21 травня. І власне 28 березня цей Артем написав заяву до СБУ. З його слів, начебто ми вимагали у нього хабар… Зрозуміло, уся ця історія — це підстава».

А тим часом…

У середу, 11 квітня, Галицький районний суд обирав міру запобіжного заходу для Олександра Агашкова. Підтримати директора «Супутника» прийшли мешканці Левандівки, громадські активісти. Прокурори вимагали арешту на два місяці або 70 тисяч грн. застави. На поруки О. Агашкова були готові взяти два нардепи, три депутати міської ради, п’ятеро громадських активістів.

«А ви, СБУ і прокурори, думали, ми проковтнемо? — запитували у суді громадські активісти, які тримали у руках таблички з написом: „Я Агашков“. — Ми вже стали іншими, а ви застрягли у 2013 р.».

Рішення Галицького райсуду: «Звільнити О. Агашкова на поруки».