Шанс на зцілення
- 02.03.2018, 10:21
- 3 063
За три дні німецькі хірурги прооперували 17 дітей з вродженими вадами
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/366583/eksnery-avtura2.jpg)
Доброю традицією стали візити до Львова лікарів-іноземців, які надають безкоштовну медичну допомогу маленьким пацієнтам. Пластичний хірург, який входить у п’ятірку кращих у Німеччині, професор Клаус Екснер та його дружина Б’янка Байкан у Львові вже вдев’яте. Прибули в обласний опіковий центр, щоб проконсультувати і прооперувати дітей з вродженими вадами розвитку: тих, у кого не піднімаються повіки (птози), відсутні вушні раковини, наявні інші вади і захворювання, які в Україні вилікувати надто дорого, тож багато діток, через фінансову неспроможність батьків, залишаються без допомоги.
Хірурги Клаус Екснер та Б’янка Байкан впродовж трьох днів консультували і відбирали пацієнтів на хірургічне втручання. Деякі пацієнти вже знайомі з доктором Клаусом. Інші — на прийомі вперше. Лікаря з Німеччини називають між собою «Санта Клаусом».
/wz.lviv.ua/images/eksnery-avtura.jpg)
“Німецькі лікарі проконсультували понад 70 дітей, - розповідає завідувач Львівського обласного опікового центру, хірург Василь Савчин. - Коли візит Клауса Екснера показали по телебаченню, багато пацієнтів почало проситися на прийом. Це — дітки не тільки з Львівщини, а й з 15 інших областей. Нікому не відмовили. Лікарі оперували за кілька годин до відльоту літака з України”.
“Був випадок у 2014 році, коли в Україні вже почалися заворушення. Перетинали кордон на автомобілі, - згадує Василь Савчин. - Нашу машину зупинили і перевіряли з автоматами. Клаус тоді усміхнувся до мене: «Думаєш, я злякався? Ні. У Бірмі, наприклад, де маємо місії, на кожному перехресті так перевіряють…» Запевнив мене, що розуміє, які тяжкі часи в Україні і тому хоче підтримати нас, чим може. Два роки тому у сім’ї Клауса і Б’янки народилася донечка, проте поповнення у сім'ї не стало на заваді благочинним місіям. Разом з дитиною хірурги приїхали в Україну вже вдруге. Поки батьки оперують, дівчинка перебуває в українській родині. Європейці ставляться простіше до того, з чого українці робили б проблему. Для них подорожувати з місіями з маленькою дитиною, - нормально. Пані Б’янка спеціалізується на реконструкціях вушної раковини. Кільком українським дітям надала кваліфіковану допомогу”. Асистують німецьким хірургам українські лікарі з різних міст і регіонів України, які щоразу збираються на ці місії, долучаються активно до роботи і безкоштовно надають допомогу. Це - відомі в Україні хірурги-пластики Андрій Різник та Василь Олашин, хірурги Ігор Стояновський, Мирослав Личук, Назар Калинович, Руслан Гуменний, хірург-офтальмолог Андріана Патер, медики 8-ї міської клінічної лікарні (за підтримки і сприяння головного лікаря Василя Обаранця та начальника міського управління охорони здоров’я Володимира Зуба)”.
Хірурги зосередили свою увагу на птозах (коли у дітей не піднімаються повністю обидві або одна повіка). Це - вроджена вада, яка є досить поширеною в Україні. За сім років доктор Екснер прооперував близько 150 дітей з цією проблемою. “Були діти з множинними невусами на відкритих ділянках, - через них діти комплексують і не мають якісного життя. Одна така дитина оперована вже вп’яте. Має багато невусів, через що уникає спілкування з ровесниками, відмовляється навіть на вулицю виходити. Були пацієнти з відсутніми вушними раковинами та гемангіомами. Одній з пацієнток проводили реконструкцію грудної залози після мастектомії. Важливо, що висококласні хірурги з Німеччини оперували поряд з українськими, адже отримали досвід, який неможливо прочитати у підручниках чи дізнатися з інтернету. Це - навчання для медиків і водночас суттєва безкоштовна допомога людям”, - наголошує Василь Савчин.
Кореспондент «ВЗ» запитала у доктора Б’янки Байкан, для чого їм ці місії, адже вони з чоловіком мають у високорозвинутій країні добре оплачувану роботу, розписаний графік, а двічі на рік їдуть в Україну, щоб працювати у наших умовах безкоштовно. Хірург Б’янка Байкан замислилася на мить і впевнено відповіла: «Є такі речі у житті, які вирішуємо не ми…».
Фото автора та Укрінформ