Куди ж за корупціонерами на «непацанячому» авто ганятися?!
Заступник антикорупційного прокурора прикупив собі нову тачку майже за мільйон
/wz.lviv.ua/images/articles/2017/04/mazda6-2017-3.jpg)
Поки експерти й активісти сперечаються, чи виправдовують «юні» антикорупційні органи інвестовані у них надії і кошти, співробітники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро підганяють свої статки під столичний статус. Благо — розкішні, за українськими мірками, зарплати дозволяють. Для старту антикорупціонери взялися дружно змінювати свої вже не модні авто на круті тачки. Ну не слинкою ж хлопцям з НАБУ і САП стікати, дивлячись, на яких «лялечках» депутати і міністри роз’їжджають. Нехай закордонні колеги розкоші соромляться. А наших «великих людей» до неї статус зобов’язує. І не важливо, хто ти — корупціонер з чиновницьким посвідченням чи антикорупційний прокурор.
Смішно було слухати, як директор НАБУ Артем Ситник запевняв журналістів, що гроші на новеньку KIA Sportage за 802 560 гривень він півтора року відкладав. Враховуючи, що більше за третину суми вже мав, від продажу старого автомобіля, докласти залишалося півмільйона. Це для пересічного українця цифра — захмарна! А для директора НАБУ — зарплата за чотири місяці. Як зазначено у свіжій декларації Ситника, за минулий рік він заробив в Антикорупційному бюро майже 1,5 мільйона гривень. У перерахунку на місяць виходить понад 120 тисяч гривень. До того ж задекларованої Ситником готівки (800 тисяч гривень і 10 тисяч доларів) на покупку ще однієї люксової «колісниці» вистачило б.
Не відмовив собі у дорогій обновці і керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Продав свій дев’ятирічний позашляховик Mitsubishi Outlander та пересів на «люксовіший» Volkswagen Touareg 2013 року випуску. Судячи з декларації, покупка обійшлася у 900 тисяч гривень. Це — половина річної зарплати антикорупційного прокурора. За 2016-й Холодницький задекларував 1,8 мільйона гривень «трудових» (у середньому — 150 тисяч на місяць).
Зарплата заступника керівника САП Володимира Кривенка недалеко від шефової втекла — 1,7 мільйона гривень. З такими заробітками після скромних 14 тисяч на місяць у Черкаській обласній прокуратурі (де до призначення у САП працював Кривенко) є куди розгулятися. Зам Холодницького вирішив: на менше, ніж люксове авто зі салону, не заслуговує. Продав свій Hyundai, на якому й у Черкасах не дуже й «попонтуєшся», і купив новеньку Mazda 6 — 2017 року випуску за 954 тисячі гривень. Аби оцінити шик, достатньо зазирнути в Інтернет. Судячи з вартості обновки Кривенка, на базову комплектацію він не розмінювався — брав з повним «фаршем». На сайтах автосалонів ціна у межах вказаної Кривенком тягне на комплектацію «преміум». Підігрів керма і сидінь, найсучасніша система контролю розподілу тяги (відповідальна за рівновагу авто), функція розпізнавання пішоходів, вдосконалена система безпечного гальмування... Одне слово — мрія вибагливого автомобіліста. У Черкасах така «лялечка» панові Кривенку і не снилася.
Тим, хто сподівався, що у НАБУ і САП «святі» працюватимуть, яким до розкоші байдуже, час розчаровуватися. І було б це не так боляче, якби стараннями «юних» антикорупційних органів хоча б з десяток (для початку) високопоставлених корупціонерів за ґратами опинилися. Тоді принаймні щодо велетенських зарплат антикорупціонерів з НАБУ і САП менше запитань виникало б.