Цього року і у Миколая криза...
Які подарунки покладуть батьки дітям під подушку?
/wz.lviv.ua/images/news/2014/12/4859db045f3b47e0566326377f72a049.jpg)
За традицією, у ніч на 19 грудня батьки покладуть своїм дітям під подушку подарунки. Також у цей день у світі відзначають Міжнародний день допомоги бідним. Журналіст «ВЗ» розпитувала батьків, що їхні дітлахи замовляють у Миколая? Як батьки у такі важкі для країни часи дають собі раду?
Більшість опитаних відповідали, що цього року у Миколая — криза. Багато подарунків не зможе принести. Батько п’ятьох дітей Роберт зізнався, що купить мандаринки та цукерки. А для меншої донечки — ляльку. Вона дуже просила, бо її улюблену «Барбі» погриз їхній пес... Журналіст Омар Узарашвілі розповів, його десятирічний син замовив нові шахи.
«Як побачиш у магазині гарні дерев’яні шахи, дай знати», — сказав мені перед тим, як я вирушила у рейд по крамницях.
Сучасні діти мріють про новенькі комп’ютери, планшети і телефони. І батьки викручуються як можуть, зважаючи на вміст свого гаманця. Не у всіх є можливість купити модний «айфон» останньої моделі. В одному з дитячих супермаркетів в центрі міста мама дев’ятирічної донечки розповіла, що купить малій невеликий подаруночок, бо у чоловіка проблеми з роботою. Дитина ситуацію розуміє, не ображається. Крім того, що у листі до Миколая попросила чесько-український словник (хрещений на заробітках у Чехії), написала, щоби в Україні був мир...
Побачила, як батьки крутяться біля фірмових ляльок «Монстер-хай» (їх діти колекціонують). Коштують ці «ляльки-ужастики» 500 грн. (підробки дешевші). Для дівчаток розкуповують сумки, які вони самі можуть розмалювати (у наборі є фломастери). Їх вартість від 160 грн. Ось уже багато років поспіль батьки купують для дітей конструктори Lego. Продавець пан Віталій каже, ці іграшки хоч і дорогі, але якісні. Найпростіший конструктор Lego, який коштує 60 грн., розмели у перший же день. Одна клієнтка купила залізницю від Lego для свого похресника за 2800 грн... Є у дитячому супермаркеті «Барбі», яка співає українською мовою (раніше таких не було). Є ляльки, які уміють ходити, плакати, їх можна напоїти та нагодувати. А ще вони ходять у туалет... У наборі — песики, котики, яких також треба годувати.
Шоколадні цукерки (у подарункових коробках) недешеві: від 35 до 70 грн. (400 грамів). Плюс мандарини. Само собою книжка. Одне слово, подарунок для малечі «потягне», як мінімум, гривень на 200... У книжкових магазинах — аншлаг. В одній крамниці черга до каси вишикувалася вздовж всього приміщення. Я не втрималася, також купила книжку, яка називається «Карти» — це така собі географічна енциклопедія, де малюнки розповідають про усі країни світу. Зокрема й Україну (автори — Олександра і Даніель Мізелінські). Суперкнижка! А ще дорослі купують розмальовку — антистрес «Чарівний сад». І не лише для своїх чад, а й для себе. Купують батьки «Казки під подушку», «Хто зробить сніг», «Куди зникло море», «Казку про Майдан» тощо. Добре ілюстровані дитячі видання коштують 50-70 грн.
Зранку на ринку людей негусто. Три мамочки забігли в іграшковий магазин. Прицінилися до ляльок і вибігли. Продавець Руслан каже, іграшки до свят купують, але мало. Шукають недорогі машинки, конструктори. Вартість іграшок зросла на... 200% (ціна залежить від курсу долара-євро). Покупців удвічі менше, ніж торік. Ті, хто закуповується у супермаркетах, на ринок не “ходять”. «Мені доводиться у клієнтів буквально випрошувати щось купити”, — зізнається продавець.
Коментар для «ВЗ»
Василь Гнатів, священик
Церква повчає: Святий Миколай не якийсь казковий персонаж, а цілком реальний. Традиція відзначити це свято більше притаманна Західній Україні. Натомість західний світ очікує на Санта Клауса. Святий Миколай — людина, яка успадкувала від батьків достаток. Обравши шлях Христа, усі свої маєтки та гроші він роздавав бідним. За що Господь дав йому таку милість — бути Чудотворцем. Знаємо також, що Святий Миколай є покровителем подорожніх, зокрема, мореплавців. Історії відомі випадки, коли люди моляться до Святого, і стається диво. Їхні рідні та близькі залишаються живими.
Сьогодні маємо важкі часи. Просимо у Бога миру. Коли Христос воскрес, найперше, що сказав учням: «Мир вам!». Коли будемо мати мир у душі, він буде розвиватися навколо тих, хто біля нас. І у результаті мир настане в державі. Коли буде спокій та стабільність, буде й добробут як наслідок. Просіть у Святого Миколая здоров’я та спокою для рідних та близьких.