Прогулянки в мороз? Чом би й ні! Але недовгі
Рятувальники розповіли, як уникнути переохолодження та обмороження
Після нетривалого потепління зима ще скаже своє слово… У Головному управлінні ДСНС України в Івано-Франківській області вирішили нагадати основні правила безпеки, які дозволять запобігти гіпотермії та ушкоджень тіла внаслідок впливу холодної вітряної погоди.
- Не вживайте алкогольних напоїв — алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, викликаючи одночасно ілюзію тепла.
- Перед виходом на мороз бажано поїсти — ваш організм потребуватиме додаткової енергії.
- У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.
- Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який буде утримувати тепло. Носіть просторий одяг — це сприяє нормальній циркуляції крові. Не виходьте на мороз без рукавичок і шалика.
- Не носіть на морозі металевих, зокрема золотих і срібних, прикрас. За низьких температур метал охолоджується швидше, ніж тіло, в результаті чого ці предмети можуть «прилипати» до шкіри, що буде супроводжуватися больовими відчуттями й травматизацією ушкоджених ділянок.
- Не дозволяйте обмороженому місцю знову замерзнути — це може призвести до більш серйозних ушкоджень.
- Врахуйте, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в людей похилого віку при деяких хворобах вона порушена. Ці категорії найбільше піддаються ризику переохолодження та обмороження, тож візьміть це до уваги, плануючи прогулянки взимку. Пам’ятайте, що дитина не повинна перебувати на морозі більш як 15−20 хвилин. Після цього її потрібно зігріти в теплому приміщенні.
- Якщо під час перебування просто неба ви відчули, що починаєте замерзати, негайно зайдіть до теплого приміщення — магазину, кафе, під'їзду. Ховайтеся від вітру. На вітрі вірогідність обмороження зростає.
- Повернувшись додому після тривалої прогулянки на морозі, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух і носа.
- Стежте за прогнозом погоди. Якщо температура повітря опустилася нижче ніж -100С, не виходьте з дому без нагальної потреби. Уникайте подорожей на далекі відстані.