Біль у попереку сигналізував про загрозу життю
У Першому медоб'єднанні Львова врятували пацієнта з аневризмою черевної аорти. Чоловіка прооперували у найменш травматичний спосіб
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/517152/operatsiia.jpg)
65-річний Сергій Чубарев (на фото — посередині) тривалий час відчував біль у поперековому відділі хребта. Невролог скерував хворого на комп’ютерну томографію. Результати обстеження показали аневризму, тобто розширення черевного відділу аорти. Про випадок повідомили у пресслужбі Першого територіального медичного об'єднання Львова.
Розширення черевного відділу аорти — серйозна патологія. Черевна аорта є найбільшою судиною у черевній порожнині. Коли якась її ділянка розтягується і стінки аорти тоншають (це і називають аневризмою), така судина може розірватися будь-якої миті, спровокувавши масивну кровотечу Життя людини висить на волосині. Потрібно негайно оперувати!
У медзакладі, куди звернувся чоловік, пояснили, що операцію йому проведуть у звичайний спосіб — розрізавши черевну порожнину. Пан Сергій відмовився, тож його скерували у Лікарню Святого Луки, хірурги якої мають успішний досвід проведення ендоваскулярних операцій — без великого розрізу, через маленькі проколи. Під час таких втручань лікарі «заходять» у судини через мінідоступи на стегнах. Цей метод є найменш травматичним і значно пришвидшує процес відновлення пацієнта. У чоловіка була супутня патологія коронарних артерій, і він уже переніс хірургічне втручання зі стентування цих судин. Тому відкрита операція у його випадку була небажаною.
Через два мінідоступи у стегнах — по 2 см кожен — медики завели в аорту стент-систему та встановили стент-граф — ендопротез. Цей пристрій фактично замінює собою судину у розширеній ділянці й повністю виключає аневризму із загального кровотоку, унеможливлюючи її розрив.
Як розповів заступник медичного директора з ангіографічної роботи Першого ТМО Олександра Голуба, якби хірурги провели операцію відкрито, то хворого вони змогли б перевести з реанімації у палату лише на третій день. А так на третю добу чоловіка вже виписали з лікарні.
Такі хірургічні втручання в Україні проводять вкрай рідко. Вони складні та дорого коштують. Крім того, в Україні їх проводить не так багато центрів. У Першому ТМО така операція вже третя.
Через місяць після ендопротезування пацієнт пройшов контрольне КТ. Дослідження підтвердило: хірургічне втручання виявилося успішним, життю пана Сергія нічого не загрожує.