«Було видно, як пульсують судини на нозі й животі»
У чоловіка виявили аневризму, що перетискала сечовий міхур. Пацієнт також потребував коронарного шунтування
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/500841/operatsiia.jpg)
Пан Михайло — з Луцька. У Львівську обласну клінічну лікарню 73-річний пацієнт уперше приїхав на консультацію в серпні. Обстеживши хворого, лікарі були вражені тим, що побачили. Про унікального пацієнта розповіли у пресслужбі ЛОКЛ.
Аневризма загальної клубової артерії у чоловіка поширювалася на дві її гілки — зовнішню і внутрішню клубові артерії. Обидві ці судини забезпечують кровопостачання нижньої частини черевної стінки, органів таза та нижніх кінцівок. Аномальне випинання судинної стінки було настільки великим, що перетискало сечовий міхур.
«Це був великий виклик перед нашою командою, — згадує судинний хірург ЛОКЛ Андрій Кіхтяк. — Адже такі випадки у нашій практиці ще не траплялися».
Згодом під час дообстеження медики виявили, що коронарні артерії у пана Михайла — звужені. Стало зрозуміло, що без коронарного шунтування тут не обійтися. Тож до лікування пацієнта довелося залучити ще й кардіохірургів. А вже безпосередньо перед операцією жителю Луцька провели ретельну судинну діагностику. Тоді й з’ясувалося, що його стегнова артерія — продовження зовнішньої клубової, яка живить тканини стегна та передньої стінки живота — розширена у чотири рази!
Хірургічне втручання тривало 4,5 години. До операційної бригади ввійшли судинні хірурги Андрій Кіхтяк, Віктор Палій, Зоряна Лудин і Гліб Орел, лікарка-анестезіолог Ірина Бурбела, анестезистка Олеся Гнатишин, операційна медсестра Тетяна Лесюк, а також кардіологи та кардіохірурги із Центру серця «Львів».
Судинні хірурги акуратно відділили артерії від зв’язок й узялися видаляти аневризму. Це було непросте завдання, адже стінки судин — надзвичайно тонкі. Крім того, зберігався ризик припинення кровопостачання до органів таза та низхідного відділу товстої кишки, що, своєю чергою, загрожувало їм некрозом. Тож лікарі прийняли рішення імплантувати нижню брижову артерію у судинний протез.
Операція минула успішно — пацієнта врятували.
Зараз пан Михайло — веселий і бадьорий, часто жартує. А ще — не втомлюється дякувати медикам за врятоване життя. «Дбайте про себе й довіряйте професіоналам», — каже пацієнт. Складний шлях разом із ним пройшли його найближчі - донька Наталія та дружина Анна, яка разом із чоловіком уже 46 років. Завдяки вчасно наданій високоспеціалізованій допомозі пара отримала шанс ще багато років прожити пліч-о-пліч.