У львівському «ОХМАТДИТі» прооперували хлопчика з двійні
Ваду щелепно-лицевої ділянки в малюка діагностували, ще коли його мама була вагітною
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/499059/nezroshchennyaguby.jpg)
Щелепно-лицеві хірурги львівського «ОХМАТДИТу» успішно прооперували хлопчика з Івано-Франківська (на фото), який народився із незрощенням губи, піднебіння та альвеолярного відростка. Це — одна з найбільш поширених вад розвитку та одна з найскладніших, коли йдеться про корекцію.
Богданчик — із двійні. Дітки народилися на 39-му тижні вагітності мами. Богданчик з’явився на світ з вагою 1800 г (фактично як недоношений), а братик Назарко — з вагою 3000 г.
Вроджену ваду щелепно-лицевої ділянки у малечі діагностували ще під час ультразвукової діагностики вагітності. Коли хлопчик народився, у нього відразу ж виникли проблеми із харчуванням. Однак завдяки правильно підібраним пустушкам, дитина потроху набирала вагу.
Коли батьки Богданчика звернулися до львівського «ОХМАТДИТу», щелепно-лицеві хірурги порадили робити йому тейпування — накладати спеціальні тейпи, які стягуватимуть м’язи й звужуватимуть таким чином щілину. Як розповіла щелепно-лицева хірургиня лікарні Христина Погранична, цей метод дає колосальний ефект: «Мама нашого маленького пацієнта була вражена результатом. Батьки тейпували сина впродовж двох місяців, що створило сприятливі умови для проведення оперативного втручання». Хлопчику виконали операцію, коли йому виповнилося п’ять місяців.
«У пологовому нам відразу сказали, що можна буде прооперуватися, — додає мама Богданчика, пані Наталія. — Але ми вирішили не робити хірургічного втручання у своєму місті, бо я більше чула про львівський „ОХМАТДИТ“ та Центр лікування дітей з розщілинами губи та піднебіння. В Івано-Франківську таких випадків менше, а до Львова на лікування з'їжджаються з усієї України. Тут до нас дуже добре поставилися. Медперсонал постійно наглядав за нашими дітками. Нас смачно годували. І лікарі, і медсестри — всі дуже хороші. Лікарня має комфортне розташування. Поруч є парк, де можна погуляти».
Хірургічне втручання минуло успішно. Через пів року медики будуть вирішувати, коли провести Богданчику наступну операцію.