То був не «просто кашель»…
Львівські хірурги видалили з горла хлопчика рідкісну пухлину
12-річний Вадим з Ужгорода не випускає з рук плюшевого ведмедика. Пояснює: це — його оберіг. Одного разу іграшковий друг уже допоміг йому побороти онкологію. Тож і зараз, перебуваючи на лікуванні у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому центрі, підліток вірить, що одужає.
Цього разу захворювання виявилося доброякісним. Утім, без хвилювань не обійшлося. Про те, що у його горлі росте масивна пухлина, Вадим та його рідні дізналися випадково. Хлопчик раптово почав кашляти. Традиційне лікування не допомагало, тож дитину відвели до отоларинголога. Той і виявив новоутворення й скерував пацієнта у Центр.
Саме у цей час за щасливим збігом обставин у медзакладі перебував з візитом професор Хакан Агір. Разом із львівськими колегами він оглянув хлопчика. За результатами біопсії виявилося, що у Вадима — гангліоневрома. Це рідкісна доброякісна пухлина, яка складається з гангліїв — елементів нервових вузлів.
«Я бачив, як хвилюється мама, тож намагався її заспокоїти, бо після консультації з лікарями мав упевненість, що все буде добре, — згадує підліток. — А ще мені допомагала підтримка друзів. Перед самою операцією я отримав багато повідомлень від них. Це було дуже приємно».
Операція тривала сім годин. Втручання було складним, оскільки утвір мав великі розміри, нетипово розміщувався та поширювався до основи черепа.
«Схожих випадків, коли гангліоневрома такого розміру розташовувалася б у ділянці шиї, у медичній літературі описано небагато. За результатами виконаних обстежень ми спланували об'єм оперативного втручання. Дуже важливо було повністю видалити пухлину, оскільки надалі вона могла б призвести до значних ускладнень, перетискати судини, нерви тощо», — розповідає дитячий хірург Центру Андрій Кузик.
Фахівець додає, що діагностика гангліоневром ускладнена тим, що відсутня характерна симптоматика. Симптоми можуть з’являтися лише тоді, коли новоутворення стискає певні органи чи нервові закінчення. Остаточний діагноз встановлюють за результатами гістологічного дослідження.
Як запевнили журналістку «ВЗ» у лікарні, післяопераційний період у пацієнта минає без ускладнень. Зараз думає не про хвороби, а про те, як буде вчитися у школі мистецтв. Вступний іспит Вадим склав того ж дня, коли повернувся з біопсії у Центрі. Мама не приховує сліз радості. «Я дуже вдячна медикам, які врятували мого сина!» — каже вона.