Через біль у животі чоловік не міг зав’язати собі шнурівки…
Пацієнт з вродженою вадою кишківника довго відмовлявся від операції й лікувався таблетками
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/491617/operatsiia.jpg)
Впродовж двох років 39-річний Дмитро (на фото — посередині) потерпав від постійного болю у животі, здуття та закрепів. Їх зумовлювала вада кишківника, яка, зрештою, призвела до завороту і непрохідності. Вже у такому стані пацієнта прооперували хірурги Лікарні Святого Луки.
Про свою вроджену ваду чоловік не знав, допоки часті здуття й закрепи змучили його настільки, що вирішив звернутися по медичну допомогу. Лікарі виявили у хворого доліхосигму, тобто подовження сигмоподібної кишки. В нормі її довжина до 40 см. У Дмитра вона була близько 70 см. За статистикою, кожна четверта людина має подовжену сигмоподібну кишку, й у 90% випадків ця патологія ніяк не проявляється впродовж життя.
Медики запропонували чоловікові різні варіанти лікування, зокрема хірургічне. Однак від операції пацієнт відмовився та обрав консервативну терапію — спеціальну дієту і пігулки. Але періодично його стан загострювався, й він знову йшов до лікаря. Черговий курс лікування приносив лише тимчасове полегшення.
Врешті Дмитрові скрутило живіт як ніколи раніше. Здуття було таким сильним, що вже не допомагали жодні таблетки, а кожен рух відгукувався нестерпним болем. До прикладу, зав’язати шнурки без зайвої допомоги чоловік вже не міг. Він зрозумів, що цього разу все набагато серйозніше, тож вирішив одразу їхати до Лікарні Святого Луки. На місці спеціалісти з’ясували причину гострого стану. Подовжена кишка утворила петлі та призвела до завороту кишок і непрохідності. Була висока загроза інтоксикації, а це вже — небезпека для життя пацієнта. Тож хворий нарешті зважився на операцію.
Щоб стабілізувати й полегшити стан чоловіка, хірурги спершу провели йому колоноскопію, після чого виконали лапароскопічну операцію — сигмопексію: через невеличкі розрізи підшили до передньої черевної стінки петлі кишки, щоб ті надалі не заплутувались. Операція тривала півтори години та пройшла успішно.
Дмитро вже вдома, чудово почувається й радіє, що нарешті може їсти без страху появи дискомфорту чи болю. Пацієнт відверто розповідає про пережите, адже хоче, щоб інші люди з такою ж, як у нього, проблемою не терпіли біль і не соромилися звертатися по медичну допомогу.