Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Категорії ФОП, які можуть не користуватись касовими апаратами

ФОПи, які належать до першої групи, а також ФОПи другої-четвертої груп, які працюють у селі та відповідають певним вимогам, можуть не користуватись касовими апаратами (РРО та ПРРО)

Про це повідомляє пресцентр Міністерства фінансів. Там пояснили, що Кабінет Міністрів України остаточно назвав категорії підприємців, які можуть не користуватись касовими апаратами (РРО та ПРРО).

Зокрема, з 1 січня 2022 року скасовано можливість не використовувати касові апарати при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг.

Зазначається, що ФОПи, які належать до першої групи, а також ФОПи другої-четвертої груп, які працюють у селі та задовольняють певним вимогам, звільнені від обов’язку застосовувати РРО або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) при здійсненні господарської діяльності.

Тобто зазначена категорія ФОП, яка здійснює виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках або провадить господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, не використовує працю найманих осіб, з 01 січня 2022 року не застосовує РРО/ПРРО та не веде облік товарних запасів.

“У такому випадку замість касових апаратів вони можуть вести розрахункові книги (РК) та книги обліку розрахункових операцій (КОРО)”, – пояснили у Мінфіні.

Натомість ФОПам другої-четвертої груп дозволено не використовувати РРО або ПРРО за декількох умов:

  • річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 році – 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
  • така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;
  • такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;
  • сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.

“Для платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується. У всіх інших випадках для платників єдиного податку другої-четвертої групи застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року стає обов’язковим”, – наголосили у відомстві.

Читайте також: Податкові новації для бізнесу: справедливість чи закручування гайок?

Схожі новини