Категорії ФОП, які можуть не користуватись касовими апаратами
ФОПи, які належать до першої групи, а також ФОПи другої-четвертої груп, які працюють у селі та відповідають певним вимогам, можуть не користуватись касовими апаратами (РРО та ПРРО)
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/449699/kasovyi-aparat.jpg)
Про це повідомляє пресцентр Міністерства фінансів. Там пояснили, що Кабінет Міністрів України остаточно назвав категорії підприємців, які можуть не користуватись касовими апаратами (РРО та ПРРО).
Зокрема, з 1 січня 2022 року скасовано можливість не використовувати касові апарати при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг.
Зазначається, що ФОПи, які належать до першої групи, а також ФОПи другої-четвертої груп, які працюють у селі та задовольняють певним вимогам, звільнені від обов’язку застосовувати РРО або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) при здійсненні господарської діяльності.
Тобто зазначена категорія ФОП, яка здійснює виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках або провадить господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, не використовує працю найманих осіб, з 01 січня 2022 року не застосовує РРО/ПРРО та не веде облік товарних запасів.
“У такому випадку замість касових апаратів вони можуть вести розрахункові книги (РК) та книги обліку розрахункових операцій (КОРО)”, – пояснили у Мінфіні.
Натомість ФОПам другої-четвертої груп дозволено не використовувати РРО або ПРРО за декількох умов:
- річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 році – 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
- така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;
- такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;
- сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.
“Для платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується. У всіх інших випадках для платників єдиного податку другої-четвертої групи застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року стає обов’язковим”, – наголосили у відомстві.
Читайте також: Податкові новації для бізнесу: справедливість чи закручування гайок?