Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Будівельне шахрайство в особливо великих розмірах?

Поліція затримала керівника будівельної компанії «Ірокс» Ігоря Микичака. Його можуть посадити за ґрати на 12 років

Департамент захисту економіки Національної поліції затримав генерального директора львівської будівельної фірми «Ірокс» Ігоря Микичака. Порушено кримінальну справу про будівельне шахрайство в особливо великих розмірах (прокуратура Львівської області наразі не розголошує конкретної суми зловживань) під час зведення у місті Лева багатоповерхівок. Ігорю Микичаку планують вручити підозру, запобіжний захід обиратимуть у п’ятницю, 13 квітня. Підприємцю інкримінують три статті ККУ, зокрема, ч. 4 ст. 190 — шахрайство, за яке загрожує позбавлення волі терміном від 5 до 12 років, із конфіскацією майна. Про це повідомила «ВЗ» прес-секретар прокуратури Львівської області Юлія Шевченко.

«Із лютого 2018 року львівська прокуратура розслідує кримінальне провадження за ознаками шахрайства, підробки та зловживання службовим становищем. На підставі зібраних доказів затримано керівника гаражного кооперативу та керівника фірми-забудовника, — повідомив керівник Львівської місцевої прокуратури № 1 Роман Сапуцький. — Перевіряємо причетність Микичака і до інших порушень, де фігурує будівельна компанія „Ірокс“: самовільне захоплення земельних ділянок».

У будівельних колах Львова подейкують, це мало колись статися, бо на пана Микичака «полює» мерія. Ще торік Львівська міська рада оголосила «Іроксу» інформаційну війну, закликала містян не купувати квартири у цього забудовника (на вул. Антонича-Майданній, вул. Шевченка, 418, вул. Тернопільській, 42). Мовляв, «Ірокс» зводить житло без відповідних дозволів. Оскільки, кажуть юристи мерії, будівництво ведеться незаконно, покупці не зможуть оформити право власності на це житло (хіба що через суд).

Міський голова Львова Андрій Садовий «натравлював» на «Ірокс» усі контролюючі органи, але, як він стверджував, ніхто не поспішав займатися цим питанням. «Проблема, яка виникла у Львові через протиправне будівництво, яке здійснює „Ірокс“, триває не один рік, — заявляв Садовий. — Зведення багатоповерхових будинків на вул. Антонича-Майданній, вул. Шевченка, 418, вул. Тернопільській, 42, ведеться без документів на землекористування, без відповідних містобудівних умов і обмежень та інших дозвільних документів. Тривалі судові тяганини, численні скарги до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, прокуратури, МВС так і не дали очікуваних результатів. Попри реєстрацію кримінальних правопорушень за фактом незаконного будівництва на вул. Шевченка, 418, вул. Антонича-Майданній та вул. Тернопільській, 42, будівництво ведеться й надалі».

Директор юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич додала: «По всіх об’єктах ПрАТ „Ірокс“ відкриті кримінальні провадження в судах. Також міська рада подала позов до суду щодо витребування майна по об’єкту на вул. Тернопільській, 42».

У день затримання телефон Ігоря Микичака «мовчав». Свого часу в коментарі для «ВЗ» та на прес-конференції він запевнив: порушень у будівництві немає, і його будівельна компанія має усі дозволи на зведення житла. «Нас уже перевіряла Генпрокуратура України, порушень не знайдено. Також є рішення судів про те, що з будівництвом все гаразд. „Ірокс“ щороку сплачує у міський бюджет земельний податок, — підкреслив Ігор Микичак. — Проект нашого житла пройшов державну експертизу, де отримав позитивні висновки. Новобудовам присвоєно номери. Якби з документами були проблеми, багатоповерхівки не мали б номерів».

За словами Микичака, житло на Антонича зводили на основі рішення виконкому за 1988 рік, за яким земля була надана гаражному кооперативу № 15 (тоді там мали зводити гаражі зі стоянкою). У 2006 році будівельна компанія звернулася у мерію щодо зведення багатоповерхівок, згодом виконком Львівської міськради ухвалив відповідне рішення і дав добро.