У всіх спільне бажання — перемога над ворогом!
Понад 100 тис. грн зібрала громада Бущини для ЗСУ
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/474653/dity.jpg)
Громада Бущини Львівської області з перших днів війни волонтерить і допомагає захисникам наближати Перемогу. Господині готують смаколики, печуть хліб, роблять м’ясні консерви. Допомагають їм і діти.
Зокрема, нещодавно Буськ відзначав 925-ту річницю першої письмової згадки про Лелече місто. Усі заходи у місті відбувались з однією метою — допомога військовим.
У Буській ОТГ розповіли, що в Народному домі відбувся культурно-мистецький захід та благодійний ярмарок на підтримку Збройних сил України, в якому взяли участь кращі вокальні та танцювальні колективи Бущини. На благодійному ярмарку виготовлені власноруч смаколики представили учні трьох буських шкіл. Чого тільки не наготували вправні дитячі руки: і тістечка, і пончики, і рогалики, і рулетики… У кожен виріб вони вкладали часточку своєї душі.
На базі спортивного комплексу пройшли змагання мініфутболу серед команд вулиць міста, турнір з волейболу серед команд міст Буська, Золочева та Бродів та традиційні обласні легкоатлетичні змагання за участі спортсменів Буської ДЮСШ, спортивних шкіл Львова, а також спортсменів з Миколаєва, Золочева та міста Зборова Тернопільської області.
У ході проведення заходів зібрали 77 тис. 603 грн. Тиждень перед тим громада села Побужани на благодійному заході зібрала понад 30 тисяч гривень для ЗСУ. Усі ці кошти будуть направлені на потреби наших захисників і захисниць .
У межах відзначення 925- ї річниці міста Буська відбувся XI Регіональний форум краєзнавців-літописців «Бущина: історико-культурні експедиції краєм». За вагомий внесок у збереження історико-культурної спадщини України депутатка Львівської обласної ради, заступниця голови комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Соломія Риботицька передала грамоту Львівської обласної ради краєзнавцю, науковцю Іванові Ціхоцькому. За сина нагороду отримала його мати, співзасновиця ГО «Фундація Бадені» Людмила Ціхоцька, адже Іван із 25 лютого захищає Україну у зенітно-ракетних військах ЗСУ.
Від початку воєнних дій в Україні свій маленький внесок у Перемогу роблять і школярі Ожидівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Буської ОТГ. Учні разом з учителями та батьками зібрали 16 ящиків необхідних для наших захисників речей.
Бущани наголошують: «Ми готуємо смаколики для наших захисників і захисниць регулярно. Разом із ними передаємо часточку домашнього тепла. У ящики вкладаємо дитячі листи та малюнки, які стануть для наших героїв окремим дорогим серцю подарунком. Адже у всіх українців є одне спільне бажання — перемога над ворогом!».
Горішки зі згущеним молоком
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/10/%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BA%D0%B8.jpg)
3 склянки борошна, 2 яйця, 200 г масла або маргарину, пів склянки цукру, ¼ ч. ложки соди, 1/3 ч. ложки солі, 1 ч. ложка оцту, 1−1,5 банки вареного згущеного молока, ванільний цукор — до смаку.
Яйця розтерти з цукром.
Розтопити пачку масла або маргарину. Злегка остудити і додати в яєчну масу. Відміряти соду й акуратно капнути на неї оцет (можна замінити лимонним соком). Додати солі на кінчику ножа. Просіяти борошно й додати його до маси. Замісити гладке тісто. Вимішувати, доки тісто не перестане липнути до рук. Готовому тісту дати відпочити 30 хв за кімнатної температури, залишивши в мисці й закривши харчовою плівкою, щоб не підсихало. Нагріти форму для горішків.
У кожну половинку накласти тісто, заповнюючи поглиблення на дві третини об‘єму. Після наповнення форму щільно притиснути, щоб тісто рівномірно розподілилося. Пекти з кожного боку по 4−5 хв. Перевернути на інший бік. Під час випікання розкривати форму, перевіряти, щоб горішки не підгоріли.
Готову випічку викласти з форми на дерев’яну дошку й дати охолонути. Потім акуратно обламати зайві краї, які виступили за краї форми. За бажання усередину горішка можна покласти справжній горішок — волоський, мигдаль або лісовий. У підготовлені половинки покласти варене згущене молоко і скласти горішки. Дати їм кілька годин постояти, щоб згущене молоко просочило і пом’якшило щільне тісто.