Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

З угоди незрозуміло, хто саме буде інвестувати у фонд, який за угодою створено

Отже, Україна і США підписали угоду про корисні копалини. Добре це чи погано? Складно сказати до того, як повний текст угоди буде опубліковано і передано в парламент. Уряд не залучав Верховну Раду до підготовки угоди, але звернеться до Ради за ратифікацією. Тому коментуватиму відоме з преси

Будь-яке покращення стосунків між Україною і США позитивне. Угода цьому сприяє.

«Як сказав президент, Сполучені Штати прагнуть сприяти завершенню цієї жорстокої та безглуздої війни», – заявив міністр фінансів Скотт Бассент. «Ця угода чітко сигналізує росії про те, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, зосередженому на вільній, суверенній та процвітаючій Україні в довгостроковій перспективі».

Це, мабуть, усе, що ми почули про безпеку України після підписання угоди. Добре, що хоч це. Бо в самій угоді жодних безпекових гарантій немає. Преса цитує такий запис в угоді : Київ і Вашингтон погоджуються, що вона підтверджує «довгострокову стратегічну узгодженість» між двома країнами та «підтримку США безпеки, процвітання, реконструкції та інтеграції України у світові економічні системи».

Угода стосується рідкісноземельних металів, нафти і газу за новими ліцензіями і не включає контроль над Запорізькою АЕС та іншими об'єктами енергетики.

Я вже писав, що рідкісноземельних металів у нас мало, а ті, що є видобувати досі було нерентабельно. Інакше їх би вже видобували.

З угоди незрозуміло, хто саме буде інвестувати у фонд, який за угодою створено. Це будуть не Трамп з Бассентом, а приватні компанії. І якщо їм інвестувати буде нецікаво, угода буде варта паперу, на якому видрукувана і не варта наших нервів.

Тепер чекаємо повний текст з вірою, що угода стимулюватиме США підтримувати Україну зброєю і коштами.

Джерело