Чим голосніше волають на болотах, тим глибше у нас розуміння, що все йде дуже не за планом

Україна банкрут. Україна потрапила у залежність від Заходу. Волають на болотах….

У росіян нова тема. Всі пропагандисти і їх куратори почали розганяти тезу, що Україна банкрут. Базою для цього стало те, що рейтингові агенції поставили рейтинг України на рівні «Вибіркового дефолту».

Все пропало? Ніт

Що сталося? Україна провела реструктуризацію зовнішніх комерційних боргів. Україна погодила із інвесторами заморозку усіх виплат на два роки. Й інвестори погодились на це. Для інвесторів цілком зрозуміло, чому Україна під час війни, коли економіка падає на 30%, не має грошей для обслуговування боргу. Ба більше, інвестори би самі дуже здивувалися, якби Україна у такій ситуації продовжила обслуговувати борги. Це було б нераціонально. І нерозумно.

Україна дійсно отримала тимчасово рейтинг на рівні дефолтного. Але це був технічний крок рейтингових агентств. Дуже скоро вони зроблять наступний крок і виведуть Україну із свого рейтингового дефолту. Бо реструктуризація пройшла швидко і неболяче.

Зазвичай не платити за боргами – то погана ідея. Бо вона руйнує довіру. А довіра – це є найдорожче у сучасному світі. Дуже поганою була ідея у довоєнний час не платити за своїми боргами. Тому цю ідею так активно просували російські агенти і Коломойський. Це було б дуже погано для економіки України. Але зараз довіра не руйнується. Бо Україна має достатньо аргументованих причин для проведення реструктуризації. Ми це розуміємо. Інвестори це розуміють. А тому, коли війна завершиться, Україна повернеться до фінансового світу. І цей тимчасовий рейтинг на рівні дефолтного не буде великою проблемою у взаємовідносинах з інвесторами. Хоча певні технічні проблеми створить. Проте це мінімальні проблеми, уникнути яких в результаті військової агресії неможливо.

Україна в дефолті. росія в дефолті. Чи є відмінність? Так.

Перш за все пройде кілька днів та тижнів, і рейтинг України повернеться на недефолтний рівень. Це був суто технічний крок рейтингових агенцій, які не могли проігнорувати таку подію. А от росія не домовилась з кредиторами. росія вже кілька місяців перебуває у стані дефолту. І буде у ньому перебувати ще дуже довго. Друге, Україна зберегла довіру інвесторів. А росія перш за все потрапила у моральний дефолт, а вже потім - у технічний.

Тому і бісяться у москві. Бо знають про свій стан. І тому кричать про дефолт в Україні. Тому і кричать саме зараз, що українська економіка зруйнована. Хоч українська економіка поступово відновлюється навіть під час війни. А от російська деградує.

Ну, нехай бісяться. Чим голосніше пропаганда волає на болотах, тим більше у нас розуміння, що все йде дуже не за планом.

Чи є в України фінансові проблеми? Так. Вдосталь.

Через російську агресію. І вони будуть тривати, поки російські солдати не заберуться з України. І так, дійсно, ми потребуємо постійної допомоги Заходу. Але фішка у тому, що ця допомога у нас є. А от у росії її нема. І вони це знають. Вони розуміють, що Іран і Північна Корея не допоможуть побороти економічну кризу. Тому наша залежність – це наша сила, бо ми отримаємо допомогу, яка конче потрібна у війні на виснаження.

Тому і кричать ще голосніше. Але нехай.

Джерело

Схожі новини