Про виступ путіна. Переклад на людську мову

путін справді вважає, що це його історична промова, хоча він і не сказав нічого нового

Головний посил цієї промови: росія має бути одним із полюсів в багатополярному світі. І для цього він буде робити все, що зможе.

Єдиний новий посил: він остаточно відрізає шляхи відступу для свого оточення і для російського бізнесу. Тепер вибору нема: треба йти до кінця або ти зрадник з усіма відповідними наслідками.

Чого насправді бояться так звані голуби миру в кремлі? Вони бояться того, що під амбітні плани путіна не створена міжнародна коаліція.

І путін тут грає ва-банк. Новий світопорядок у версії путіна поки не потрібен ні Китаю, ні Індії. Китай не готовий до війни за Тайвань, а Індія не готова і не збирається бути молодшим партнером в трикутнику росія-Китай- Індія.

Окремо слід зупинитися на армії так званих російських яструбів. Вона ділиться на клоунів (Володін, Медвєдєв і Кадиров) та на гравців (Патрушев і віднедавна Кірієнко). На перших поки можна особливо не звертати уваги. Другі відрізняються від голубів тільки одним: у них різні погляди на те, коли завершити війну. Але і одні, і другі не зупиняться зараз, бо не захоплено Донбас.

Тому все, що ми чуємо про мирні плани, переговори і т.д. - це блеф. А щодо епохальної промови путіна, то він свідомо заганяє себе в ситуацію, з якої він не має шляхів для виходу. Його оточення точно не готове сказати йому «ні».