Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Телевізійна «біполярочка»

Настав той момент, коли хочеться волати: викиньте телевізори

Якщо зробити короткий огляд ефірів за новорічні вихідні, то виходить, що ми живемо в країні, яка ностальгує за радянськими фільмами, концертами в стилі «голубой огоньок», пісеньками російською мовою, і у нас аж два президенти. Як на тлі війни на Донбасі і загрози широкомасштабного вторгнення це можливо? Тут хочеться процитувати Андрія Богдана: «Діагноз: біполярочка». Тільки телевізійна…

Тема української мови - вічна

Скільки законів не ухвалюй, на «Інтері» все стабільно «на русском». Ведучі вели концерт російською і запросили Світлану Лободу, яка виконала пісню «Superstar»: «Все люди, как люди, а я - Суперзвезда! Звезда! А я - суперзвезда! Звезда!».

Софія Ротару встигла і на «Песню года» в РФ і на новорічний концерт 95 кварталу на 1+1.

На «Україні» йшло новорічне шоу «Маска», де більшість артистів виконували старі російські пісні. Ведучий Остапчук був в ролі крижинки-сніжинки. Але це створіння було якимсь вульгарним. То зауважив, що його «ключик більший», то той «ключик» на сцені намагалась намацати холостячка-сонце Злата Огнєвіч. То стендапер лежав на сцені, а на ньому сексуально стрибала новорічна іграшка. Аж королеві ночі Олі Поляковій стало ніяково. Як потім з‘ясувалося: так розійшлася Наталія Могилевська, яка сховалась під маскою ніжної різдвяної кульки. Бракувало тільки рухомого рядка: «приберіть дітей від блакитних екранів». Єдиний плюс: шикарні костюми масок.

На каналах «не олігарха» Порошенка посунули президента Зеленського: ближче до 00.00 йшло вітання президента Порошенка, а за ним чи до нього президента Зеленського.

На ICTV «дизелі» жартували переважно російською, на СТБ йшли старі радянські фільми. Не знаю, які там рейтинги «шуріків», але батьки 70+ сказали: «Сил нема ці «Пригоди Шуріка» дивитися. Скільки можна?». На яку аудиторію це розраховано? Може просто так дешевше для каналу?

А 1 січня прокинулись медіаексперти і чистісінькою російською написали в Фейсбуці: «сплошной русский язык в эфире», «ужас и кошмар».

У мене питання до таблоїдів і глянців: якого милого ви пишете про кожен чих, губи, ноги Лободи, коханок екса Лорак і його матюки? Вони зробили вибір: співати в Кремлі. Можна про них забути? Яких вам ще зірок бракує?

Тему теленовин я винесу за дужки, оскільки за невеличким виключенням (!) у нас нема інформації, а є пропаганда. Давайте відверто… Це проблема - не тільки українська, а світова. Пам‘ятаю, як понад 10 років тому в Рейк’явіку на світовій конференції, я почула тезу: «Як добитися того, аби колективи електронних медіа захищали не інтереси власників, а суспільства».

Читайте також: Нас "годують" Росією з екранів телевізорів

Рівень нашого телебачення: злиденний

Гостьові редактори працюють на кількох каналах, бюджетів на нові проєкти нема, зарплати дуже малі, а конкуренція на ринку величезна.

Олігархи давно зрозуміли, що «тєлєк» - дорога іграшка. І згадують про нього під час виборів або коли зателефонує президент (безособово) з претензіями.

У будь-який момент телеканал можуть продати, бо це просто бізнес і відповідь на питання: в якій країні планує жити або заробляти власник.

Телекартинка сумна. Коротко кажучи, «попа, как у Кім».

Джерело

Читайте також
«Думаємо українською, розмовляємо українською, перемагаємо українською!»
21.02.2025
«Думаємо українською, розмовляємо українською, перемагаємо українською!»

У цьому інтерв’ю докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри української мови Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, авторка понад 150 наукових праць та трьох поетичних збірок, відмінник освіти України, членкиня Національної спілки письменників України Віра Котович напередодні Міжнародного дня рідної мови ділиться своїми роздумами про важливість слова у цей складний для українців чаc