Змістовною частиною роботи “Кримської платформи” мають стати нові санкції проти РФ
Відповідь на дії держави-агресора має бути оперативною та жорсткою
3 та 4 вересня в окупованому Криму російська ФСБ провела обшуки й викрала кримських татар Асана Ахтємова, Ельдара Одаманова, Азіза Ахтємова, Шевкета Усєїнова.
Також був викрадений перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, якого в той же день було піддано катуванню.
Всіх викрадених кримців російська влада звинуватила в «диверсії» на газопроводі біля села Перевального. Обвинувачення за статтею «диверсія» передбачає 10−15 років ув’язнення.
Важливо розуміти, що ФСБ здійснила свій злочин проти громадян України після завершення інавгураційного саміту «Кримська платформа», ініційованого Володимиром Зеленським.
У той таки час російська поліція затримала в Сімферополі близько 40 кримських татар, які вийшли під будівлю управління ФСБ Росії в Криму і Севастополі, щоб дізнатися про долю викрадених. На всіх них наразі чиниться тиск з боку окупаційної поліції.
Всі ці злочини — обшуки, викрадення, катування, видумані обвинувачення в диверсії, затримання та тиск на кримських татар — є достатньою підставою для того, щоб у рамках «Кримської платформи» були опрацьовані та погоджені нові санкції стосовно Російської Федерації.
Не стурбованість, не заяви — а саме ухвалення нових санкцій має стати наслідком роботи «Кримської платформи».
Відповідь на дії держави-агресора має бути оперативною та жорсткою.
Загалом, кількість політичних в’язнів у Криму — громадян України — перевищує 200 людей. Переважна більшість із них — кримські татари.
Понад 40 людей з моменту російської окупації Криму — зникли.