Мета локдауну – розірвати контакти між людьми
Ризик передачі вірусу на вулиці значно нижчий, ніж у закритому приміщенні
На новорічно-різдвяні свята люди ходили у гості, відповідно підвищилася імовірність інфікування. Упродовж 14 днів після контакту з хворими можуть захворіти й почати виділяти вірус — ще за два дні до появи клінічних симптомів. Значить, заражатимуть інших. Щоб не допустити різкого зростання кількості хворих після свят, було прийнято рішення на три тижні вжити заходів обмежувального характеру. Мета локдауну — розірвати контакти між людьми.
Ризик передачі вірусу на вулиці значно нижчий, ніж у закритому приміщенні. Оскільки не працюють кафе, ресторани, розважальні та спортивні комплекси, це зменшить кількість людей, які зустрічаються.
Громадський транспорт функціонує, але є рішення Комісії техногенно-економічної безпеки і надзвичайних ситуацій про те, що людей у транспорті має бути не більше, ніж посадочних місць. Треба не допускати скупчень людей під час посадки у транспорт, провітрювати та прибирати. Водій і пасажири зобов’язані бути у масках. Рукавички зимові та антисептики захищають руки, коли передають гроші за проїзд. Головне — брудними руками не торкатися очей, носа.
Україна почала активно готуватися до проведення вакцинації. На Львівщині вакцинуватимуть вісім мобільних бригад. Формуються тимчасові пункти щеплень, де проводитимуть вакцинацію виїзні бригади. Є наказ, який затвердив дорожню карту вакцинації: передбачається чотири етапи. На першому вакцинуватимуть медиків ковідних стаціонарів та людей старшого віку, які перебувають, скажімо, у геріатричних пансіонатах. Які вакцини будуть в Україні — ще не маємо інформації. Достеменної інформації, коли вакцина буде в Україні, також немає. Як запевнив головний державний санітарний лікар, на комерційному ринку буде вакцина, люди зможуть придбати її і провакцинуватися.
Мовою цифр
- За весь період пандемії у Львівській області підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію (ПЛР-позитивних) — 65 тисяч 566, померли 1914 осіб, одужали 52 тисячі 299 осіб.
- У другу поліклініку м. Львова, що на вул. Симоненка, звернувся 36-річний львів’янин з гострими ознаками ГРЗ. У нього взяли мазок на аналіз і виявили, вперше у цей зимовий період, вірус грипу, А H1N1, відомого у народі як «свинячий». Чоловік вже одужав, нікого не інфікував. Цей вірус грипу у Львові щороку — сезонний.
Записала Ірина Кушинська