Санкції США - “м'які секторальні”. Санкції ЄС лише “символічні”...
- Американські санкції (експерти оцінили їх як “м'які секторальні”) запроваджено проти ключових компаній російської економіки, зокрема, "Роснефть", "Внешэкономбанк", "Газпромбанк". Під ударом Вашингтона також компанії російського військово-промислового компексу, зокрема, "Калашников" та "Іжмаш". Європейський Союз начебто солідарний зі США: лідери країн-членів нарешті домовилися застосовувати санкції не лише проти окремих осіб, а й проти російських підприємств, державних установ і організацій, які сприяли порушенню територіальної цілісності України. Однак список таких компаній Єврокомісія має тільки сформувати — до кінця липня. Яким буде остаточний список, залежатиме, очевидно, від розвитку ситуації на сході України... Лідери країн ЄС також заборонили Європейському інвестиційному банку і Європейському банку реконструкції і розвитку фінансувати нові проекти в Російській Федерації.
- Американські санкції справді серйозні. Російська біржа відразу відреагувала на них падінням акцій провідних російських компаній. Натомість європейські санкції — наразі радше “страшилка”. “Нові санкції ЄС проти Росії — символічні, — вважає екс-заступник глави МЗС Польщі Павел Коваль. — Крім того, що розлютять Путіна, не принесуть жодних результатів. Росія кидає виклик західному світу, але ЄС не засвоїв уроку про те, що має триматися разом із США”. Утім, є й більш оптимістичні оцінки. Мовляв, лідери різних країн ЄС до санкцій проти російських компаній налаштовані по-різному, є й такі, що категорично проти. За таких умов узгоджена обіцянка запровадити нові санкції — уже досягнення...
- “США пішли на м'які секторальні санкції із загрозою їх переходу в більш жорсткий формат, — констатувала російський політолог, співробітник московського Центру Карнегі Лілія Шевцова. — Але і на цій фазі американські санкції вже мають системні наслідки для російської оборонки, енергетичного сектору і банківської системи, що обслуговує газ і нафту. Ще більш значущим є те, що американські санкції скеровані проти путінської “Сім'ї”... Імовірно, починається нова фаза — якщо м'яке попередження Заходу спричинить російську помсту, розпочнеться ланцюгова реакція. Зупинити її буде важко. Незрозуміло, якою мірою це розуміє Кремль”.
- Схоже, наразі не розуміє. Не випадково ж на другий день після оголошення про нові санкції на Донбасі з'явилися сотні російських “зелених чоловічків”. Хоча, висновки робити ще рано. Можливо, нова ескалація — це лише перша, емоційна реакція розлюченого Путіна. А згодом все-таки відступить... І знов ж таки: як шкода, що не всі лідери Євросоюзу здатні реагувати на виклики часу адекватно! Якби ЄС запровадив свої санкції вже і зараз, синхронно з Америкою, то удар по російській господарці був би значно потужнішим.
- ... Досить цікава версія теперішньої американської рішучості — щодо стратегічного рішення Вашингтона віддати Росію у надійні руки... Китаю. Мовляв, позбавлений західних доларових кредитів Кремль буде просто змушений зблизитися з Пекіном. Це буде нерівний “шлюб”. У китайсько-російському тандемі Росія, економічно й демографічно набагато слабша, ніж Піднебесна, швидко “розчиниться” у Китаї...