Перельоти через Атлантику – героїзм чи буденність?

Атлантичний океан є одним із чотирьох океанів на планеті. Саме цей океан розділяє Європу і Америку, як Північну так і Південну Америки

Відстань між цими континентами дуже велика — багато тисяч кілометрів. Поки не було авіації, єдиною можливістю подолати Атлантичний океан був лише морський шлях. В різні періоди життя він займав багато тижнів або навіть місяців, і був достатньо серйозним випробуванням на міцність та морську вдачу тих, хто наважувався подолати буремні води Атлантики.

Але брати Райт подарували людству авіацію і вперше пролетіли на літаку декілька сот метрів. Ці декілька сот метрів на літаку відкрили нову епоху у розвитку цивілізації і назавжди змінили нашу планету та життя людей на ній.

Саме в цей період разом з розвитком авіації з’явилась ціла плеяда мужніх людей, які здійснили героїчні перельоти на літаках як через Атлантичний океан, так і через Тихий океан. І щоб здійснити такі перельоти на невеликих літаках, які тоді були, треба було бути не просто героями, а відчайдушними сміливцями.

Саме про таких людей і буде моя розповідь.

Перший трансатлантичний переліт через Атлантичний океан здійснив відважний екіпаж англійських пілотів Джона Алкока і Віттена Брауна 14 червня 1919 року.

Це був неймовірно складний політ, декілька разів цей героїчний екіпаж був на межі загибелі, і тільки завдяки винятковій сміливості Брауна, який у суцільній темряві при бурхливому океані зміг, вийшовши із кабіни літака на крила, збити лід, який унеможливлював подальший політ. Таким чином врятував життя і собі, і пілоту Алкоку, а пілот Алкок за декілька десятків метрів від океанських хвиль, зумів вирівняти літак і теж врятував життя екіпажу від неминучої загибелі.

Цей легендарний політ тривав 16 годин 28 хвилин. Він розпочався з канадійського острова Ньюфаундленду до Ірландії. Літак пройшов 3040 кілометрів при середній швидкості приблизно 190 кілометрів на годину.

Але найбільшу славу отримав Чарльз Ліндберг, який на невеликому літаку перелетів із Нью-Йорка в Париж, більше 8000 кілометрів за 33 години 30 хвилин. Це був перший одиночний переліт через Атлантику.

Понад 200 000 французів зустрічали цього героїчного пілота у Парижі і близько 4 000 000 американців очікували його повернення в Нью-Йорк.

Цей політ назавжди зробив Ліндберга героєм, американською легендою. Така слава, яка випала на долю цьому сміливому американцю, більше нікому не випадала.

Але це були перельоти через Атлантику до Північної Америки, а я тепер хочу розповісти про героїчний переліт через Атлантичний океан до Південної Америки.

Під час перебування в Лісабоні, гуляючи по цьому прекрасному місту, випадково натрапив на пам’ятник літаку. Поцікавився. Це був пам’ятник того літака, який вперше здійснив переліт через океан до Південної Америки, а саме із Лісабону до Ріо-де-Жанейро.

В 1922 році португальські льотчики Гаго Коутиньо і Сакадура Кабрал зробили перший переліт за цим маршрутом і присвятили його сторіччю незалежності Бразилії.

Це був дуже складний і драматичний переліт, здійснений на гідроплані англійського виробництва і був розбитий на три етапи. Кожний етап закінчувався через несправність або пошкодження літака. Врешті-решт цей відважний екіпаж завершив цей дуже довгий переліт, хоча безпосередньо в повітрі вони перебували трохи більше 62 годин і пролетіли понад 8000 кілометрів.

Зараз у Лісабоні і стоїть пам’ятник цьому гідроплану, але, звичайно, це не оригінал літака, а його копія.

Фото автора
Фото автора

Зараз переліт в Америку — це буденна річ.

Мені багато разів доводилось літати як в Південну Америку, так і в Північну Америку. Буенос Айрес (14 годин із Франкфурту), Ріо-де-Жанейро (12 годин 30 хвилин до Франкфурта) — це Південна Америка; Канкун (10 годин із Лондона), Майямі (10 годин), Сан Франциско (12 годин), Вашингтон (8 годин), Нью Йорк (8 годин) — з Франкфурта, Мюнхена, Парижа, Відня, Амстердама.

Навіть був переліт із Південноі Америки — Буенос Айрес до Північної Америки — Хьюстон (10 годин).

Розвиток авіації досяг такого рівня, що ще в 1957 році три американські бомбардувальники Б-52 зробили перший кругосвітній безпосадочний переліт. При цьому вони тричі заправлялись в повітрі. За 45 годин 19 хвилин ці бомбардувальники подолали в повітрі 39 165 кілометрів.

Фото автора
Фото автора

Коли зараз ми відправляємось у подорож на літаках на будь-який континент, і сприймаємо це як звичайну буденну річ, повинні згадувати героічних пілотів, які відкрили усім нам цю можливість.

Читайте також: Дівчинку назвали на честь військового літака

Схожі новини