Поруч зі Стрийським парком пропонують облаштувати Національний простір Героїв
У Будинку воїна презентували концепт-проєкт, який пропонує реалізувати Товариство «Агрокультура Захід» в партнерстві з владою і громадськістю
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/523489/2.jpg)
Помолитися у храмі, гідно вшанувати пам’ять рідних і близьких, які героїчно віддали життя у війні з рф, знайти моральну підтримку — усе це можна буде, відвідавши Національний простір Героїв у Львові. У Будинку воїна презентували ескізний концепт-проєкт такого простору, розроблений на прохання громадськості та з ініціативи Товариства «Агрокультура Захід».
Як розповів під час презентації девелопер Володимир Женчак, більшість робіт з облаштування простору будуть проведені коштом товариства. Це при тому, що Товариство постійно матеріально підтримує військових на передовій.
Національний простір Героїв включатиме довгу прогулянкову алею, яка починатиметься з парку на вулиці Чмоли, 1 (поряд із будівлею Податкової, що на вул. Стрийській). Алея з'єднає новий Парк пам’яті зі Стрийським парком через прогулянкову Освітню зону (О- zone) Українського католицького університету. Йдучи алеєю, родини загиблих воїнів та усі охочі зможуть помолитися у Храмі Святої Софії. Згідно із задумом архітекторів, алея Пам’яті вестиме до амфітеатру у Стрийському парку.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/11/1.jpg)
Цей амфітеатр стане своєрідним серцем Простору пам’яті. Саме тут родини військових представники влади, громадськості, матимуть гідне місце для зустрічей, проведення тематичних заходів та вшанування пам’яті воїнів. Адже поруч із амфітеатром пропонується звести Стелу Вшанування з іменами героїв, які загинули у боротьбі з російським агресором. Новий простір буде доступний також для осіб з обмеженою мобільністю. Він матиме сучасну транспортну розв’язку, до нього включено вже наявні велодоріжки.
Під час презентації концепт-проєкт обговорили члени родин загиблих воїнів, представники міської та обласної влади, члени громадських організацій, журналісти. Проєкт отримав підтримку учасників обговорення. Створили робочу групу, яка визначить конкретні шляхи подальшої реалізації Національного простору героїв. Зокрема, планується широке громадське обговорення проєкту.
Під час презентації присутні зазначали, що ініціатива розробки концепт-проєкту Національного простору героїв у Львові органічно вписується у стратегію соціальної відповідальності, яку компанії Товариства «Агрокультура Захід» реалізують протягом багатьох років. Пропозиція створення такого Простору не потребує значних додаткових капіталовкладень чи інших складних рішень від місцевої влади, тобто вона може бути успішно реалізована у найближчій перспективі.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/11/3.jpg)
«Нам направду цікаво почути про нові ідеї щодо вшанування пам’яті героїв російсько-української війни і створення будь-якого громадського простору у місті Львові, — наголосив під час обговорення в. о. керуючого справами ЛОР, депутат Львівської обласної ради Ярослав Гасяк. — Маємо підтримувати будь-які ініціативи, аби громади Львова і області були дотичні до створення нових проєктів. Даний проєкт викликає певні запитання, але тільки у дискусії знайдеться правильне рішення. Ми вітаємо будь-яку ініціативу і дякуємо інвесторам за те, що готові поділитися своїми коштами для реалізації нового проєкту».
Депутат Львівської міської ради Андріян Гутник сказав, що категорично проти, щоб зараз, під час війни, за міські кошти влада займалася благоустроєм парків, облаштуванням нових велодоріжок, висаджуванням квітів. «У нас є, на жаль, сумний приклад, коли у березні 2022 року біля Харкова прокладали автомагістралі, а невдовзі ними поїхали російські танки, — сказав Андріян Гутник. — У нас є приклад Сіверськодонецька, Бахмута, Покровська, де торік вистилали бруківкою алеї, а тепер ними ходять окупанти. Ми не знаємо, скільки ще продовжуватиметься війна. Розуміємо, що однозначно треба вшановувати пам"ять наших героїв, яких стає все більше. І я завжди вітаю представників бізнесу, які, крім допомоги армії, ще й мають можливість втілювати в життя проєкти просторів вшанування пам"яті полеглих героїв. Тому місто Львів має у цьому йти на компроміси, не ставити ультимативні умови для бізнесу, підтримувати такий бізнес. Нещодавно у міській раді була нарада, де обговорювали громадський простір на Хуторівці. Головний архітектор міста презентував різні пропозиції, які є в Лондоні, у США, які ми б могли втілити на Хуторівці. Я був категорично проти, якщо б це робилося за міські кошти. Я сказав, що у нас є чотири міські бригади, і давайте запитаємо у хлопців, які воюють і дають нам можливість займатися цими дискусіями: нам краще за міські кошти зробити парк пам"яті героїв, чи ми за ці кошти краще купимо вам РЕБи і дрони, щоб ви були більш захищені на передовій? Думаю, однозначно всі хлопці скажуть, що зараз у пріоритеті - підтримка армії. Тому якщо є така пропозиція від бізнесу створити Національний простір Героїв у Львові, я обома руками «за».
Фото автора