США розширили санкції щодо Росії через анексію Криму

Вашингтон додав до санкційного переліку осіб, що причетні до виборів в анексованому Росією Криму, а також організаторів залізничного сполучення Керченським мостом.

США слідом за Євросоюзом запровадили санкції щодо осіб, які були причетні до незаконних «виборів» в анексованому Росією Криму у вересні 2019 року, а також залізничного сполучення з Росії до півострова. Про це повідомляє DW.

До американського санкційного списку додали вісім громадян та одну транспортну компанію — «Гранд Сервис Экспресс». Повідомляється, що США запровадили санкції «у відповідь на тривалу агресію щодо України і спробу окупації Криму».

Так, США запровадили санкції проти так званих тимчасового виконувача обов'язків «губернатора Севастополя» Михайла Развожаєва, голови Ради міністрів Криму Юрія Гоцанюка, сенаторки від Севастополя Катерини Алтабаєвої. Також в списку зазначені так звані голова севастопольського виборчкому Сергій Даниленко, його заступниця Лідія Басова, секретарка комісії Катерина Пиркова, голова «Закзборів» Севастополя Володимир Немцев. Проти всіх цих осіб раніше запровадив обмежувальні заходи і ЄС.

Вашингтон також додав у свій санкційний список компанію «Гранд Сервис Экспресс» та її гендиректора Олександра Ганова. За даними мінфіну США, вони «забезпечують залізничне сполучення на підтримку зусиль Росії зі зміцнення економічної інтеграції Росії і Криму».

Ці особи та підприємство проводять політику, яка загрожує миру, безпеці, стабільності суверенітету або територіальної цілісності України, оскільки обіймають свої посади «без дозволу України», наголосили в мінфіні США.

До нових санкцій ЄС і США приєдналася Канада, повідомляє американський мінфін. «Скоординовані дії США, ЄС і Канади обмежують цих чиновників, які незаконно займають свої посади, у можливості вести бізнес на міжнародному рівні», — заявив глава мінфіну США Стівен Мнучін.

Московська компанія «Гранд Сервис Экспресс» створена у 2002 році, спеціалізується на залізничних пасажирських перевезеннях підвищеної комфортності. За даними мінтрансу Росії, в 2019 році компанія сама виступила з ініціативою стати перевізником пасажирів залізницею до Криму. З 25 грудня 2019 року мостом через Керченську протоку, що з'єднує материкову частину РФ з анексованим українським півостровом Крим, курсують пасажирські поїзди.

Схожі новини