Керрі: "Україна не має йти шляхом, який придумав для неї Путін"

  • 02.11.2014, 12:36
  • 1 061

Попри економічний тиск санкцій, падіння ціни на нафту, Росія своєю поведінкою намагається й надалі підштовхувати Україну на той шлях, який придумав для неї Путін

Втім США не послаблять своєї позиції в українському питанні й вимагатимуть від РФ повної реалізації Мінських домовленостей.

Таку думку висловив Державний секретар США Джон Керрі під час інтерв'ю Bloomberg News, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Наша позиція полягає в тому, щоб побачити повну реалізацію Мінських домовленостей та перейти до деескалації протистояння, яке, на нашу думку, не робить жодної користі нікому. Україна не повинна йти по тому шляху, який Путін, здається, вимостив собі в думках", — зауважив глава Державного департаменту США.

Він підкреслив, що економічні обмеження Заходу по відношенню до Росії діють.

"Санкції мають вплив. Рубль перебуває на найнижчому рівні по відношенню до євро. З часів, як євро був введений в 1999 році, вони (росіяни — ред.) витратили мільярди доларів на підтримку рубля. Знижується ціна на нафту... Це має глибокий вплив на російський бюджет і російську економіку. Їхній ВВП постійно втрачає, а не збільшується. І так, вони мають певні серйозні проблеми", — сказав Керрі.

Водночас він зауважив, що в Вашингтоні переконані в існуванні можливостей тісного зв'язку між Заходом і Сходом в контексті конфлікту в Україні.

"Але президент Путін дійсно повинен прийняти рішення, що він хоче поважати суверенні права народу України, прийняти це рішення для себе, та працювати з нами в конструктивному руслі, а не порушувати норми поведінки та стандарти, якими ми керуємося з часів Другої світової війни", — наголосив Держсекретар США.

Схожі новини