Єврокомісія просить шенгенські країни видавати українцям багаторічні візи

  • 16.06.2014, 15:04
  • 696

Лист Мальмстрем, адресований міністрам закордонних справ і міністрам внутрішніх справ європейських країн.

Комісар підкреслила що, попри переговори між Україною та ЄС про повне скасування візового режиму, країнам-членам ЄС потрібно активніше використовувати існуючі механізми.

Зокрема, в Єврокомісії підкреслюють, що країнам-членам слід використовувати своє право видавати багаторічні візи набагато активніше, ніж це відбувається сьогодні, а також вимагати менше документів у тих, хто звертається за візою.

У коментарі кореспонденту ЄвроПравди у Брюсселі комісар підтвердила, що направляла таке звернення: "Я послала лист всім країна- членам, в якому сказала, що ви можете використовувати максимальні можливості, надані візовим кодексом для ослаблення візового тиску на українських громадян. Я знаю, що деякі країни показують успіх в цьому, але не всі"

Офіційна статистика видачі українцям багаторічних віз зараз не оприлюднюється, але відомо, що цей відсоток невеликий по більшості країн за рідкісним винятком (у числі найбільш держав, найбільш активно видають багаторічні візи — Польща, Чехія, Словаччина)

Дипломатичне джерело пояснило, що це звернення формально носить рекомендаційний характер для країн-членів, але більшість консульств в Україні підтвердили, що мають намір дотримуватися цих рекомендацій.

Схожі новини