Голову Верховного суду назвали хабарником
Причетними до незаконних дій вважають людей бізнесмена Жеваго. Сам він каже про «явну підтасовку»
Громом серед ясного неба прозвучало повідомлення Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про розкриту ними «масштабну корупцію» у Верховному суді і як наслідок — затримання на хабарі голови Верховного суду Всеволода Князєва (на фото). За словами радника керівника Офісу президента Сергія Лещенка, задокументовано отримання Князєвим 2,7 мільйона доларів неправомірної вигоди.
Зі слів правоохоронців, обшуки проведено вдома у Князєва, а також у помешканнях 18 суддів Верхньої Палати Верховного суду України (ВСУ). Йдеться про тих суддів, які слухали справу щодо права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo, який пов’язують із компаніями відомого бізнесмена, а у минулому — народного депутата України Костянтина Жеваго. Якщо вірити НАБУ і САП, за позитивне рішення у цій справі Князєв та його колеги отримали величезну суму незаконної винагороди. У НАБУ і САП кажуть, що у ВСУ була налагоджена система поборів, а випадок із Князєвим — не перший.
Із цього приводу НАБУ і САП скликали у вівторок пресконференцію. Цього ж дня на свій позачерговий пленум через надзвичайну подію зібрався і Верховний суд.
У суспільстві думки щодо затримання голови Верховного суду розділилися. Одні називають це торжеством закону, ознакою ефективності роботи антикорупційних органів, НАБУ й САП. Але є й такі, що вважають цю справу спробою певних кіл тиснути на українське правосуддя… Нагадаємо, у лютому цього року голова Верховного суду Всеволод Князєв заявляв, що критичні висловлювання заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова щодо кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя у листопаді 2022 року могли зашкодити судовій реформі.
Відреагувала і пресслужба бізнесмена Костянтина Жеваго, прізвище якого фігурує у скандальній справі. Як зазначила пресслужба, Жеваго «не має жодного відношення до ситуації з начебто одержанням хабара головою чи суддями Верховного суду». Самого Жеваго процитувала «Українська правда»: «Це очевидно безпідставний зв’язок і явна підтасовка. Велика палата ВС прийняла свою квітневу ухвалу не в моїх особистих інтересах, а в інтересах великої публічної компанії з поважними акціонерами, яка торгується на основному майданчику Лондонської фондової біржі. Верховний суд оголосив юридично вивірене рішення. Було припинено спробу сумнівних офшорних компаній, пов’язаних із фігурантами санкційних списків США і Європи, у тому числі громадянами росії, здійснити рейдерське захоплення великого промислового активу. Ми з іншими акціонерами переконалися, що саме у найвищій судовій інстанції України ще можна домогтися захисту своїх законних прав».
На думку Жеваго, події навколо Верховного суду можуть мати на меті дискредитацію цього державного органу.