«Нічиї» авіазапчастини на 250 мільйонів

До експертизи знайдених на Сихові запчастин залучили фахівців Львівського авіаційноремонтного заводу

Правоохоронці вилучили комплектуючі запчастини до військової авіатех­ніки, зокрема літаків МІГ. Фото обласної прокуратури
Правоохоронці вилучили комплектуючі запчастини до військової авіатех­ніки, зокрема літаків МІГ. Фото обласної прокуратури

Правоохоронці активно розслідують справу щодо знайдених на одному зі складів на Сихові (поблизу ринку «Шувар») запчастин до військової авіатехніки. Загальна їх кількість — 32,5 тисячі. За попередніми оцінками, вартість таких запчастин — понад 250 млн грн.

В управлінні стратегічних розслідувань у Львівській об­ласті ДСР Нацполіції Украї­ни деталей розслідування не розкривають, так само, як і в прокуратурі. Наразі правоохо­ронці дають лише короткі пові­домлення. Кримінального про­вадження за цим фактом поки що не відкрили.

Як повідомили в обласній прокуратурі, правоохоронці вилучили комплектуючі запчастини до військової авіатех­ніки, зокрема літаків МІГ. Також проведено об­шук на території іншої області, за місцем проживання особи, причетної до вчинення кри­мінального правопорушення, де також виявлено аналогічні запчастини, технічну докумен­тацію, телефони та інші речові докази у справі.

«Зважаючи на те, що, за оцінками спеціалістів, вилу­чені запчастини належать до категорії дефіцитних комп­лектуючих, буде вирішуватись питання щодо їх найшвидшої передачі на потреби ЗСУ», — повідомили в обласній проку­ратурі.

Як дізналась журналіст­ка «ВЗ», зараз проводять низку експертиз. Право­охоронці залучили до них фахівців Львівського авіацій­норемонтного заводу. Такі запчастини не можуть бути у вільному обігу. А тому правоо­хоронці мають з’ясувати, звідки їх привезли? З якою метою збе­рігали на складі? Чи планували їх, наприклад, продати, і кому саме?