Передплата 2024 ВЗ

«У мене вже 12 років стоїть бойлер. Чого маю платити за постачання гарячої води?»

У ЛМКП «Львівтеплоенерго» роз’яснили, що платити все-таки треба — за функціонування системи гарячого водопостачання

Якщо стоїть бойлер, то мешканці гарячої води не беруть, вони за показниками лічильника не платять. Але за рециркуляцію теплоносія вони мають платити Фото ілюстративне pexels
Якщо стоїть бойлер, то мешканці гарячої води не беруть, вони за показниками лічильника не платять. Але за рециркуляцію теплоносія вони мають платити Фото ілюстративне pexels

Із початком опалювального періоду львів'ян почали напружувати різні технічні нюанси систем опалення та підігріву води.

«У мене вже 12 років стоїть бойлер. Але десь пів року тому в платіжці з’явився новий рядок: „Постачання гарячої води“, — скаржиться „ВЗ“ львів'янка пані Оксана. — До того я 12 років нічого не платила за гарячу воду. Та яка може бути оплата гарячої води, якщо воду нагріває бойлер, який працює від електрики? Телефонувала до „Львівтеплоренерго“, писала на електронну пошту — слухавки не піднімають, на лист не відповіли. Звичайно, я не плачу і не буду платити за постачання гарячої води».

У нас назбиралося вже кілька звернень щодо бойлерів від читачів. По роз’яснення ми звернулися до заступника директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» зі збуту та маркетингу Ігоря Нестерука.

«Зараз змінилося законодавство, — розповів Ігор Нестерук. — 21 грудня 2021 року набув чинності наказ № 315 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, прийнятий ще 22 листопада 2018 р. Там є пункт 5, де йдеться, що об'єм гарячої води для будинку розраховується за відповідною формулою. Не будемо вдаватися до формул, пояснюю простою мовою. Ціна гарячої води складається з трьох складових. Перша — абонентська плата, це 27.30 грн. Друга складова — ціна об'єму гарячої води, який показав ваш лічильник. Якщо у вас бойлер, ви показуєте нуль, і вам за цю складову не нараховують. І третя складова — функціонування системи гарячого водопостачання. Що мається на увазі? У будинку є трубопровід, яким подається теплоносій. Цей трубопровід повинен постійно мати температуру 50 градусів. Але за день цю воду не розбирають, і вона, циркулюючи, вистигає до 40 градусів. Ми маємо доводити її температуру до 50 градусів. І ці витрати лягають на платіжки людям. Від цього відмовитися неможливо, бо якщо хтось хоче відрізати воду, то її треба відрізати цілим стояком. Якщо стоїть бойлер, то мешканці гарячої води не беруть, вони за показниками лічильника не платять. Але за рециркуляцію теплоносія вони мають платити. І згідно з чинним законодавством Львівська міська рада затвердила на це тариф — 2657 гривень за гігакалорію. Це тариф на послугу з функціонування системи гарячого водопостачання. Але нюанс у тому, що раніше тариф на функціонування системи був розрахований на весь рік, а зараз передбачено, що функціонування оплачується тільки в міжопалювальний сезон, тобто влітку. А взимку воно входить у ціну опалення.

— Напевно, деякі люди не платитимуть. Бо раніше вони за це не платили…

— Проблема в тому, що раніше ця плата за функціонування системи була передбачена в єдиному тарифі. Тоді вони її не бачили, бо вона просто йшла в опалення, і люди платили. Але сьогодні, згідно із законодавством, маємо виділити платежі по статтях. Окремо — абонплата, окремо — постачання гарячої води, окремо — витрати на функціонування системи гарячого водопостачання. І у людей починаються запитання… Ми роз’яснювальну роботу проводимо з 1 грудня 2021 року. Люди просто не хочуть нас зрозуміти і почути. Приходили мешканці до нас сваритися з поліцією"…

Схожі новини