В Україні затвердили вартість пластикових пакетів

Уряд ухвалив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети

Відповідне рішення ухвалили 20 грудня на засіданні Уряду.

Воно набуде чинності 1 лютого 2022 року.

Рішення обмежує обіг пластикових пакетів — це, як сподіваються в Уряді, покращить екологічну ситуацію в країні.

“Кожен українець використовує приблизно 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки та дозволить захистити довкілля і здоров’я людей від шкідливого впливу мікропластику”, - зазначив Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

Відтак, мінімальні роздрібні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

  • 2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн – пакет з ручками і боковими складками.

У червні 2021 року набув чинності Закон № 2051−1 “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Закон, зокрема, забороняє безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.

Однак у цьому контексті не йдеться про біорозкладні та надтонкі пластикові пакети для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду, які використовують як первинну упаковку до 1 січня 2023 року.

А з 10 березня 2022 року заборонено розповсюджувати в магазинах та закладах громадського харчування надтонкі (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонкі (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладні пластикові пакети.

Читайте також: З сьогоднішнього дня безоплатні пластикові пакети в магазинах заборонені

Схожі новини