Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

У столиці нардеп побудує храмовий комплекс з апартаментами

Оточення "слуги народу" Андрія Стріхарського будуватиме 10 поверховий храмовий комплекс, у якому буде 176 апартаментів

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 31 серпня видала ТОВ «Столичний актив» дозвіл на будівництво багатофункціонального храмового комплексу на вул. Зарічна, 45 у Дарницькому районі Києва.

Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, повідомляє Depo. Київ з посиланням на «Наші гроші».

Цей об’єкт із назвою «багатофункціональний храмовий комплекс» матиме щонайменше 10 поверхів. Він включатиме 176 апартаментів.

Зазначимо, що у Києві під виглядом багатофункціональних комплексів часто будуються житлові, а квартири продають як апартаменти.

Фото: depo.ua
Фото: depo.ua

При цьому тип об’єкта будівництва у дозволі визначено під кодом «Будівлі торговельні інші».

Фото: depo.ua
Фото: depo.ua

Будівництво заплановане на ділянці площею 1,07 га, розташованої в зоні охоронюваного ландшафту. Цільове призначення землі — для будівництва, експлуатації та обслуговування храму Святого Євангелиста Іоана Богослова. І цей храм вже збудований.

Фото: depo.ua
Фото: depo.ua

Згідно з даними реєстру ДАБІ, будівництво відбулося за три місяці у 2016 році: у червні столична ДАБК зареєструвала повідомлення про початок будівельних робіт, а у вересні — вже видала сертифікат готовності храму.

Фото: depo.ua
Фото: depo.ua

На місці подальшої забудови розміщено паспорт об’єкта. На фотопроекті видно церкву, оточену багатоповерховими будівлями «багатофункціонального храмового комплексу».

Фото: depo.ua
Фото: depo.ua

Функціональне призначення ділянки 1,07 га на вул. Зарічній, 45 — частково територія громадських будівель та споруд та частково зелених насаджень загального користування.

Фото: depo.ua
Фото: depo.ua

Ділянка, на якій виросте храмовий комплекс.

Ця ділянка у 2006 році була передана в оренду релігійній громаді Української Православної Церкви парафії Святого Євангелиста Іоана Богослова у Харківському районі м. Києва на 15 років для будівництва храму на підставі відповідного рішення Київради.

Містобудівні умови та обмеження для проектування «багатофункціонального храмового комплексу» на вул. Зарічній, 45 Департамент архітектури КМДА видав замовнику будівництва — ТОВ «Столичний актив» у грудні 2020 року.

Керівником і власником ТОВ «Столичний актив» є Віта Камаєва. Вона також є керівником ТОВ «Статус Буд-Прайм», яке є замовником будівництва ЖК Podil Plaza & Residence на вул. Глибочицькій, 73−79, девелопером якого є Status Group. Власником цього торгового знаку є ТОВ «Компанія «Статус Групп», власником якої до обрання до Верховної Ради був Андрій Стріхарський — нині народний депутат від партії «Слуга народу».

Фото: depo.ua
Фото: depo.ua

Заявником на отримання торгового знаку Status Group було ТОВ «Статус Буд-Плюс», керівником якого у 2017−2018 роках був Валерій Камаєв. Він же є керівником і власником ТОВ «Статус Буд-2» — генпідрядника будівництва «багатофункціонального храмового комплексу» на вул. Зарічна, 45.

Фото: depo.ua
Фото: depo.ua

На Віту Камаєву у 2012 році було переоформлене ТОВ «Укрпроектреконструкція» (нині вже ліквідоване), яким володів Стріхарський. Крім того, за даними Youcontrol, вона у 2016−2020 рр була співвласником ОК «ЖБК «Березнякижитлобуд» (теж вже ліквідоване) разом із Раїсою Стріхарською.

У травні цього року земельна комісія Київської міської ради дозволила знести особняк на Грушевського, 4-б, в урядовому кварталі.

Зазначимо, що будинок Грушевського, 4-б, перебуває у власності компанії «Грааль», яку пов’язують з братами Табачниками. На початку 2000-х років ця фірма представила проєкт реконструкції Європейської площі. Згідно з ним, на місці старої забудови мав з’явитися готельний комплекс висотою 160 метрів.

Читайте також: Рада ухвалила закон про індустріальні парки: деталі

Схожі новини