Кришка люка вилетіла з-під коліс машини і убила дитину
Поліцейські просять допомоги у розслідуванні смертельної трагедії, у якій загинув 10-річний хлопчик
Жахлива трагедія трапилася у Львові на вул. Зеленій, 251, 21 березня близько 21 год 30 хв, яка вкотре демонструє чиновницьку халатність та безвідповідальність. Водій ДСНС мчав на пожежу автомобілем «Mitsubishi L200» з увімкненими маячками та спеціальним звуковим сигналом. Швидкість, очевидно, була високою… Службова машина наїхала на каналізаційний люк. Внаслідок наїзду кришка люка вилетіла з місця кріплення та влучила у лобове скло автомобіля «Acura MDX», який рухався зустрічною смугою. Розбивши скло, кришка вбила 10-річного хлопчика, який був на передньому пасажирському сидінні «Acura MDX». Автомобілем керував батько. Вражає, скільки різних обставин склалися в один пазл. Демонічний збіг обставин? Та це лише на перший погляд…
Напередодні, 20 березня, близько дванадцятої години ночі, на цій ділянці дороги сталася ДТП. Водій Тарас Бек розповів, що у темряві ледь побачив на дорозі перешкоду. Почав маневрувати, намагаючись її оминути, але заднім колесом потрапив у цей люк. «Люк був відкритим. А кришка лежала сантиметрів за тридцять, — розповів водій журналісту „ВЗ“. — Я пробив заднє колесо, погнув диск. Дерев’яна огорожа зі стрічкою, якою було обгороджено це місце, поламана лежала поруч… Я зателефонував до поліції. Патрульні приїхали, склали акт обстеження дороги. Намалювали схему».
У Патрульній поліції Львівщини повідомили, що передали цю інформацію на «гарячу лінію» міста 1580. Виникає логічне запитання: чи ефективною для міста є така «гаряча лінія»? Під час прес-конференції міський голова Львова Андрій Садовий сказав, що «цілу ніч не спав після цієї трагедії». «Приїжджала ремонтна бригада, вони його обгородили (місце ДТП. — Авт.). У понеділок мали виконувати наступні речі — його треба було ще асфальтувати. А хто зніс огородження — вивчає поліція».
Камер відеоспостереження на цій ділянці дороги немає. Поліція звернулась по допомогу до водіїв. Просить водіїв, котрі проїжджали ділянкою вулиці Зеленої, 251 у Львові у період від 14 до 21 березня, надати записи автомобільних відеореєстраторів. Контактний тел. 673 712 278.
Журналіст «ВЗ» поцікавилася у слідчого Юрія Степаненка, чи відгукуються водії на таке прохання поліції? «Наразі отримали п’ять відео, підійшло лише одне. Тому потреба надзвичайно велика».
У цій ситуації виникає багато запитань. Наприклад, чому ремонтна бригада встановила таке халтурне огородження на аварійній ділянці дороги? І лише після смертельної трагедії місце обгородили нормальною огорожею, такою, яку ставлять у цивілізованих країнах. Дев’ять років тому у Львові cталася трагедія: на Левандівці маленький хлопчик провалився у колодязь, що належав Львівводоканалу, і загинув. Львів’яни добре пам’ятають увесь цей жах! Відповідно, цього разу усі подумали, що люк належить цьому підприємству. Львівводоканал з переляку взагалі відмовився від будь-яких коментарів на час слідчих дій. Хоча у місті є люки, які належать ще й Львівтеплоенерго, Львівгазу, Укртелекому. На чиєму балансі цей злощасний люк, що на вул. Зеленій, 251, має встановити слідство. Бо люк не може бути «безхозний»…
А тим часом…
Був у судовій практиці випадок, коли водій наїхав на відкритий люк та просив стягнути заподіяну шкоду з комунального підприємства з ремонту і будівництва автошляхів, а також з комунального підприємства водоканалу міста. Справа дійшла до Верховного Суду. Верховний Суд роз’яснив, хто відшкодує шкоду водієві внаслідок наїзду на відкритий люк каналізації. Колегія суддів вказала, що за дороги, які перебувають у комунальній власності, відповідають комунальні дорожньо-експлуатаційні організації.