Передплата 2024 «Добрий господар»

ГПУ розслідує провадження проти Клюєва

  • 10.04.2014, 13:05
  • 1 205

Про це повідомила прес-служба відомства.

Слідство встановило, що у березні 2009 року вказана особа (на той час народний депутат) сприяла отриманню кредиту на суму 150 мільйонів євро від державного банку ПАТ "Укрексімбанк" на користь підприємства "Завод напівпровідників".

Ці гроші призначалися для фінансування проектів з виробництва сонячних батарей, тобто для розвитку бізнесу родини вказаної особи, зазначили у ГПУ.

"При цьому одержаний кредит було забезпечено заставою належних підприємству майнових прав за угодами купівлі-продажу обладнання, яке було неліквідним. Таким чином існували високі ризики неповернення кредиту державному банку", — зазначили у відомстві.

Також протягом вересня-жовтня 2010 року, Державне агентство України з інвестицій та розвитку за особистого сприяння Клюєва (на той час першого віце-прем'єр-міністра) ухвалило висновок про можливість фінансування "Заводу напівпровідників", який запропонував інвестиційний проект "Створення вертикально — інтегрованої компанії з виробництва фотогальванічної продукції".

Відповідні гроші — 200 мільйонів гривень були використані не за призначенням, а для сплати ПАТ "Укрексімбанк" нарахованих процентів за раніше одержаним кредитом, повідомили в ГПУ.

Як зазначили у відомстві, справа розслідується за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння майном в особливо великому розмірі).