Без вивісок, зі штрафом, але з повноцінною торгівлею…
Попри приписи інспекції Держархбудконтролю, власники незаконних павільйонів на Героїв УПА, 73, не заборонили орендарям торгівлю
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/524455/maf.jpg)
У незаконних скляних павільйонах на вулиці Героїв УПА, 73, (на місці підземного переходу заводу «Кінескоп») продовжують торгувати алкоголем, електронними сигаретами, продуктами харчування, квітами, готовою їжею та працює кафе… І це попри суворий припис міської інспекції Держархбудконтролю, який заборонив торгівлю, оштрафував власників павільйону на 260 тисяч гривень та змусив орендарів зняти вивіски… Що виконано? Знято лише вивіски. Припис інспекції був 5 грудня, але 9 грудня журналіст «ВЗ» побачила, що власники павільйонів чхали на закон, не заборонили своїм орендарям торгувати.
Нагадаємо, два скляні павільйони належать ПП «Правниче агентство «Статус-Кво». Це агентство юриста, адвоката судді-«засівальника» Ігоря Зварича — Володимира Косенко та його родини. На вулиці Героїв УПА, 73, захоплено частину міської землі, знищено і перекрито підземний перехід, забрано велику частину тротуару… Торгові пасажі на вулиці Героїв УПА, 73, незаконні, на них немає дозволів.
Заходжу в магазин алкогольних напоїв, який відкрили у листопаді. Львівська мерія закликала львів'ян не купувати там алкоголь, бо торгівля незаконна, а павільйон не зданий в експлуатацію і може загрожувати обвалом. Аби зберегти чистоту експерименту, вдаю, що я клієнт, який прийшов по градусні напої, цікавлюся цінами вин. Заодно спитала продавчиню, чому зняли вивіски і чи закривали магазин. «Про вивіски не знаю, чула була якісь перевірки, магазин не закривали», — відповіла жінка. Аналогічна ситуація і в інших орендарів: працюють попри приписи.
/wz.lviv.ua/images/news/2024/12/%D0%BC%D0%B0%D1%842.jpg)
Як розповів для «ВЗ» заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач, міська інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю провела позапланову перевірку павільйонів, яку погодили в міністерстві. Результати перевірки шокували — власник підземного переходу зробив не ремонт переходу, а масштабну реконструкцію.
/wz.lviv.ua/images/news/2024/12/%D0%BC%D0%B0%D1%843.jpg)
«Під час реконструкції суттєво розширено приміщення, — каже мій співрозмовник. — Замість чотирьох приміщень — шість, при цьому прихоплено громадський простір — тротуар. Самі ж приміщення стали довшими орієнтовно на три метри. У павільйонах йде торгівля, хоча їх не здавали в експлуатацію, що є грубим порушенням закону. За результатами перевірки склали близько десятка протоколів та приписів. Це протоколи про адміністративні правопорушення та порушення у сфері містобудівної діяльності, заборону експлуатації та зупинення будь-яких будівельних робіт. Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю також звернеться у поліцію, якщо експлуатацію приміщень не буде припинена. Також на павільйонах було демонтовано вивіски на кіосках (по обидва боки дороги). Місто цих вивісок не погоджувало».
/wz.lviv.ua/images/news/2024/12/%D0%BC%D0%B0%D1%844.jpg)
Які наступні адміністративні кроки планує зробити мерія? Любомир Зубач каже, юристи мерії будуть домагатися скасування права власності на будівлі, що з’явилися навколо підземного переходу, а також демонтажу цих надбудов, а також звільнення комунальної земельної ділянки.
Журналіст «ВЗ» звернулася по коментар щодо ситуації з перевірками та незаконністю павільйонів до власників агентства «Статус-Кво». Та на другому кінці дроту — без відповіді.
А тим часом…
Аналогічний самобуд від власників агентства «Статус-Кво» є в іншій частині Львова — на вулиці Шевченка, 327-Е. Там була стара господарська будівля, яка належала Львівсільмашу. Однак «підприємці» агентства «Статус-Кво» перебудували її, зробили там склад, захопивши при цьому частину міської землі… Будівництво відбулося за сценарієм об'єктів по вул. Героїв УПА, 73 — без дозволів.
У незаконний самобуд по вулиці Шевченка, 327-Е, втрутилася Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю, яка теж отримала погодження на перевірку в Києві. Висновки інспекції аналогічні — немає дозволів, об'єкт потребує приведення будівлі до початкового стану. За інформацією «ВЗ» з компетентних джерел, сьогодні юристи агентства «Статус-Кво» скасовують у суді висновок перевірки інспекторів Державного архітектурно-будівельного контролю.