Сімейний підряд?
Новинним бестселером стало розслідування Незалежного антикорупційного центру NGL. media «Причетна до втечі майже 200 чоловіків через „Шлях“ виявилась родичкою голови ЛОВА»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/497818/kozytskyi-mukha.jpg)
Через структури, очолювані жителькою Миколаєва Львівської області Наталією Мухою, — миколаївський осередок Усеукраїнського товариства «Просвіта» та ГО «Театр Хліб» — з України виїхали і не повернулися майже двісті чоловіків призовного віку.
У Максима Козицького є рідний брат Степан Козицький, дружина якого — Ольга Козицька (у дівоцтві Муха). В Ольги Козицької є брат Данило Муха, дружина якого — Наталя Муха. Цей родинний зв’язок NGL. media підтвердили через дані декларацій, реєстр нерухомості, спільні адреси проживання.
У Миколаєві Наталю Муху знають як талановиту режисерку. Місцеві розповіли «ВЗ», що захоплювалися її креативними театральними постановками на патріотичну тематику, які втілював на сцені Народний театр «Хліб». У кар'єрі пані Мухи був і чиновницький епізод: кілька років тому її призначили начальницею управління освіти Миколаївської міської ради. Однак, кажуть, «не потягнула» і пішла з посади.
«Не бачу зв’язку між тим, що хтось десь працював начальником управління освіти і подіями, які хтось зараз вчиняє, — прокоментував ситуацію для „ВЗ“ міський голова Миколаєва Андрій Щебель. — Організації „Театр Хліб“ і „Просвіта“ не фейкові, це дієві організації. А що насправді сталося? Міський голова не уповноважений проводити розслідування».
Нам, як і колегам з NGL. media, не вдалося отримати коментар самої Наталії Мухи. Не відповідала ні на телефонні дзвінки, ні на повідомлення в месенджерах. Також не отримали ми ексклюзиву й від голови ЛОВА Максима Козицького.
Як нам повідомили у пресслужбі Львівської ОВА, «голова ЛОВА сказав усе, що вважав за потрібне, у коментарі для NGL. media: «Я не можу знати деталей життя всіх активістів, у тому числі і пані Наталії Мухи. З того, що я знаю, — вона займає активну громадянську позицію у місті Миколаєві і з початку повномасштабного вторгнення налагодила волонтерську діяльність, до якої було залучено багато місцевих жителів. Зараз вона особисто перевіряє інформацію, яку опублікувало ваше видання».
Коментар для «ВЗ»
Ірина СЕХ, депутатка Львівської облради, волонтерка, голова ГО «Всеукраїнське об'єднання українок «Яворина»
Я декілька разів порушувала на сесії питання виїзду за кордон за системою «Шлях». Але мої пропозиції не вносили в порядок денний. Я подавала депутатські запити: скільки громадських організацій і які саме вносили подання на волонтерів і скільки з них не повернулося. Надійшла відповідь від обласної державної адміністрації: «Ми не володіємо цією інформацією». Це смішно. Треба внести в порядок денний сесії таке резонансне питання, як зловживання з системою «Шлях». Депутати мають контролювати ці речі. Я сама волонтерка і з власного досвіду знаю: щоб внести людину у «Шлях», я зобов’язана здати всі попередні документи, всі декларації, списки, що саме волонтер привіз, акти прийому-передачі машини, яку провезли. Як не буде одного документа, комісія, створена при ЛОДА, не внесе людину в систему «Шлях».