Розвадівські селяни досі не знають, чому на їхніх городах кипіли «гейзери»
Ситуацію вивчають і тримають під контролем обласні депутати
Розвадів на Стрийщині потроху оговтується від техногенної катастрофи, яка сталася у цьому селі у ніч на 27 квітня. Тоді на обійстях трьох десятків селян з-під землі раптово вдарили гейзери брудної води зі смердючим газом, вони клекотіли навіть у будинках, господарських будівлях, у криницях. Люди пов’язують цей ексцес із виробничою діяльністю бурового підприємства, яке за кількасот метрів від села бурило газову свердловину. Згадана фірма нині нині бере участь у ліквідації наслідків надзвичайної події.
Однією з найбільш постраждалих у цій «НП» є сім'я Віри Олейник. Вода затопила цокольний поверх її будинку, зруйнувала літню кухню, сарай, знищила присадибну ділянку. Як справи на цьому господарстві тепер?
— Вода у нашому підвалі уже зійшла, — каже пані Віра. — Але газу для приготування їжі ще не маємо, його не підключили, бо спеціалісти донедавна фіксували певну загазованість приміщення підземними випарами. Сьогодні-завтра вони повинні з’ясувати, чи все у нормі і чи можна приступати до відновлення. Будівельники відремонтували під'їзд до нашого подвір'я, заклали фундамент для будівництва господарської будівлі замість знищеної, вже беруться за мурування. Все, що нам обіцяли раніше, — виконують. Тричі на день привозять харчі…
У Розвадові все ж бояться, щоб стихія у їхньому селі не повторилася. Люди досі не мають офіційної інформації від компетентних державних служб про те, що і чому сталося 27 квітня, хто у цьому винен. І хочуть почути найголовніше: чи не повториться біда, і що роблять, аби їй запобігти.
Коментар для «ВЗ»
Тарас Подвірний, заступник голови депутатської комісії Львівської обласної ради з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу
Відбулося засідання нашої комісії, вирішили витребувати для ознайомлення документи структур, дотичних до подій у Розвадові - органу місцевого самоврядування, департаментів обласної військової адміністрації з питань цивільного захисту населення, паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства, екології та природних ресурсів ЛОВА, а також від фахівців ГУ ДСНС у Львівській області. Після аналізу цих документів зробимо виїзне засідання у Розвадові, подивимося, як ліквідовують наслідки цієї аварії. Хочемо зрозуміти, яким чином буде відшкодовано людям завдані збитки. А вже потім вирішуватимемо, що для нормалізації обстановки може зробити обласна влада. Про причини «НП» можна буде судити із висновків офіційних органів, які звіримо зі свідченнями, отриманими від жителів Розвадова.