«Хто готувався за тестами ЗНО минулих років, тому скласти мультитест було нескладно»
У цьому переконують учасники основної сесії НМТ
Цьогорічні учасники НМТ складали іспити з трьох предметів — української мови та літератури, математики та історії за спрощеною системою. На вирішення завдань з усіх трьох предметів було дві години. Близько 10 тисяч учасників в Україні отримали на НМТ найвищий бал — 200. Журналістка «ВЗ» поспілкувалася з випускниками, які отримали по 600 і 400 балів (тобто по 200 балів із трьох і двох предметів).
Дмитро Поздняков, випускник Моршинської загальноосвітньої школи-ліцею
— Завжди добре вчився, тож сподівався, що отримаю високі бали. Протягом року «штудіював» заготовлені тести, відповіді на які майже завжди були вірними. Попри те, що непогані знання отримував у школі, додатково займався протягом останнього року з репетиторами, що також дало непоганий результат. Були маленькі прогалини, які треба було «підтягнути» додатково. Я ж готувався до великого ЗНО. А там питання були складнішими. Але те, що з усіх трьох предметів маю по 200, а сумарно 600 балів, звісно, мене втішило.
— Чи не замало було дві години, які було виділено на три предмети?
— Ой, це навіть забагато часу. Віддав роботу за пів години до завершення сесії.
— Куди маєш намір вступити?
— Подав документи на п’ять бюджетних місць — у Львівську політехніку, Національний університет імені Івана Франка і в Ужгородський національний університет. Обрав спеціальність «Інженерія програмного забезпечення» і «Комп'ютерні науки».
— Яке маєш хобі?
— Люблю малювати. У мене це непогано виходить. Моя майбутня професія — програмування — також доволі творча професія.
Мирослава Цимбалюк, вимушена переселенка з Маріуполя, випускниця середньої школи міста Моршина
— Приїхала з батьками до Львова 20 березня. До 24 лютого я навчалася у Маріупольському міському ліцеї з фізико-математичним нахилом. За кілька днів після приїзду до Моршина пішла навчатися у середню школу. До складання НМТ готувалася сама, і отримала 400 балів з двох предметів — математики та історії. А от із української мови та літератури — 190.
— Якщо набрала такі високі бали, можна дійти висновку, що питання були не складні?
— Для мене — легкі. З тестами впоралася за годину і 20 хвилин.
— З такими високими балами можна вступити на бюджет…
— Я цьогоріч не вступатиму. Маю намір навчатися на фізичному факультеті за кордоном. Наступного року мені виповниться 18 років, поїду в Чехію. Зараз вчу чеську мову.
— Окрім навчання, чим займаєшся?
— Люблю малювати. Закінчила художню школу у Маріуполі. Займалася танцями. Багато читаю. Граю на гітарі.
Зоряна Бардак, випускниця Черницької середньої школи (Стрийський район)
— Мені не пощастило стати щасливою володаркою 600 балів. Але тішуся, що найвищі бали отримала з математики і української мови, тож і 400 балів — непоганий результат.
— Зоряно, ти з першого класу була відмінницею?
— Завжди вчилася добре, але не на «відмінно». А вже приблизно у класі восьмому зрозуміла, що мені це потрібно. Завдання були середньої складності. Звісно, перед складанням НМТ займалася з репетиром з математики і української мови, а історію повторювала сама.
— Ким мрієш стати?
— Заяв на навчання ще наразі не подавала. Мрію вчитися на факультеті іноземних мов, бо мені дуже подобається англійська мова.
— Чим любиш займатися поза навчанням?
— Люблю дивитися детективні серіали і слухати музику.
Єва Рібун, випускниця Львівського фізико-математичного ліцею
— Єво, ти набрала 600 балів. Чи потрібні були тобі репетитори, щоб набрати максимальну кількість?
— Задовго до Національного мультитесту думала, що третім основним предметом буде англійська мова. Тому займалася з репетитором з цього предмета. А коли довідалася, що замість англійської буде історія, то лише мала кілька занять з репетитором з математики, щоб «підтягнути» дещо, а до історії і української готувалася самостійно.
— Цьогоріч думки розділилися: одні кажуть, що завдання були елементарно прості, інші, навпаки, переконують, що було дуже складно. Як ти вважаєш?
— Для мене з усіх предметів найважчою була українська мова. Були завдання, над якими потрібно було добре подумати, але перевагою для тих, хто цьогоріч складав НМТ, було проходження тестів із ЗНО минулих років. Отже, всі завдання були відомі, то, якщо добре підготуватися, можна було набрати високі бали.
— Чи достатньо тобі було виділених дві години?
— Я написала мультитест з усіх трьох предметів за годину. А 15 хвилин виділила собі на перевірку відповідей.
— Куди маєш намір вступити?
— Розглядаю кілька варіантів, але, найімовірніше, це буде іноземна філологія в університеті імені Івана Франка. Окрім англійської, хочу вивчати іспанську мову. Вже почала самостійно її вивчати.