Вільних квартир вже немає...
Тимчасове житло й гуманітарна допомога: куди звертатися у Львові?
Коли людина прибула евакуаційним потягом з інших регіонів на Головний залізничний вокзал у Львові, є кілька варіантів, що робити далі. Ті, хто хоче залишитися на території Львова та області (принаймні тимчасово), їдуть автобусом до стадіону «Арена Львів», де розгорнули головний штаб для біженців. Там можна ознайомитися з переліком вільних місць для тимчасового проживання, а також отримати харчі та речі першої необхідності.
Важливо – на “Арені Львів” переселенцям потрібно пройти процедуру реєстрації та перевірки документів! Для цього на стадіоні працюють чимало операторів. І лише після реєстрації переселенців скеровують на проживання – у тимчасове житло.
Крім “Арени Львів”, реєстрацію можна пройти також у службах із розселення внутрішньо переміщених осіб, розташованих у районних державних адміністраціях (РДА) Львівської ОТГ.
Адреси у місті Львові:
Франківський район – вул. Чупринки, 85
Личаківський район – вул. Костя Левицького, 67
Галицький район – вул. Шептицьких, 16; вул. Ференца Ліста, 1
Залізничний район – вул. Виговського, 34
Сихівський район – вул. Червоної калини, 66; вул. Хоткевича, 16-А; Колегіум УКУ (жовтий корпус); вул. Козельницька, 2-А (2-й поверх, крило зліва)
Шевченківський район: вул. Липинського, 11; вул. Величковського, 58 (Рясне-2).
Зареєструвавши внутрішньо переміщених осіб, відповідні служби скеровують їх до приміщень, де біженці можуть тимчасово оселитися.
Адреси:
вул. Городоцька 6-Є, 174
вул. Садова, 2а/1
Театр Леся Курбаса, вул. Курбаса, 3;
школа №4 (вул. Кирила та Мефодія, 17а), школа №43 (вул. Масарика, 9), ліцей Пулюя (вул. Івана Пулюя, 16)
Біженців, що прибули на головний залізничний вокзал Львова й хочуть виїхати за кордон, везуть автобусами до піших пунктів пропуску на кордоні з Польщею (Шегині й Краківець). Потім біженці у порядку живої черги перетинають кордон із Польщею. Черга на шатл-баси до пунктів пропуску формується на площі Двірцевій, проїзд безкоштовний (як і евакуаційним потягом).
Другий варіант дістатися кордону – скористатися евакуаційним потягом, який курсує із залізничного вокзалу. Щодня графік відправлення оновлюється – актуальна інформація на офіційному сайті “Укрзалізниці”. Зазвичай у напрямку Перемишля поїзди зі Львова курсують 5-6 разів на добу. Також можна сісти на поїзд, який прямує на Закарпаття, а вже звідти добратися до Словаччини чи Угорщини.
Для дітей – наплічники радості, для дорослих – одяг і продукти
Інформація для тих, кому потрібна у Львові гуманітарна допомога! Звертайтеся у головний гуманітарний центр, що у Палаці мистецтв на вул. Коперника, 17. Гуманітарний штаб працює цілодобово. Тут щодня допомагають від 200 до 300 львівських волонтерів. У штабі на вул. Коперника, 17 переселенці можуть отримати потрібний одяг, взуття, засоби гігієни, продукти тощо. Маленьким діткам волонтери Гуманітарного штабу готують “наплічники радості”: у них кладуть цукерки, іграшки, цікавинки для малечі.
Необхідну гуманітарну допомогу можна також одержати на стадіоні “Арена Львів”.
А тим часом...
Із 24 лютого, коли Росія атакувала Україну, місто Лева прихистило понад 200 тисяч біженців. “Львів уже на межі своїх можливостей і потребує допомоги міжнародних організацій, – вважає голова Львівської ОТГ Андрій Садовий. – Це величезне навантаження на місто Львів. Крім житла, готелів і хостелів, виділено 440 установ культури й освіти, 85 релігійних організацій, – щоб надати переселенцям притулок. Комусь тимчасовий, комусь на весь період війни. Зараз Львову потрібні великі намети, обладнані відповідними засобами санітарії, щоб там можна було готувати їжу”.
Львівські ріелтори кажуть, вільних квартир зараз немає і найближчим часом не буде... Переселенці з Харкова, Одеси, Сум, Дніпра, Києва, Запоріжжя взяли в оренду навіть найдорожчі помешкання, які раніше були майже порожніми. “Львів тріщить по швах, уже нікуди поселяти переселенців, – сказав у коментарі для “ВЗ” ріелтор Роман Андрусяк. – Квартири були розібрані в перші дні війни. А запити до ріелторів продовжують надходити... Радимо звертатися щодо оренди житла до районних центрів, може, у далеких від Львова селах щось ще є. Маю інформацію, що вільного житла на Львівщині немає навіть у Карпатах”.
“Гарячі лінії” для консультацій переселенців у Львові
- 032 254 60 79
- 068 414 79 63
- 097 182 18 60
- 097 347 44 59
Читайте також: Велике «переселення» народів