У підручниках не переглядатимуть історію Майдану...
Хоча цього через підконтрольні суди так домагався соратник Януковича Портнов
Кілька днів тому ексзаступник голови Адміністрації президента (у часи Януковича) Андрій Портнов написав у своєму Telegram-каналі про свою чергову юридично-політичну перемогу. Цього разу — над Міністерством освіти. Новина шокувала демократичну громадськість. Проте підстав для радості у Портнова все ж немає!
Одіозний політик стверджував, що апеляційна інстанція залишила у силі ключові пункти його позову щодо змісту підручників історії. Як відомо, у цих позовах соратник Януковича твердив про спотворену у шкільних підручниках інформацію про Майдан, тому вимагав прибрати з них твердження про те, що у смертях учасників протесту винен «Беркут». Бо, мовляв, це ще не доведено судами. Тепер начебто «спірне» твердження зі шкільних програм треба вилучити. Міносвіти нібито має переписати підручники. Однак насправді все виявилося не так, як твердив Портнов.
Мета «головного юриста» Януковича зрозуміла — він намагався скомпрометувати учасників Революції Гідності, рішенням суду закріпити наративи російської пропаганди про «київську хунту», «державний переворот», «путч», «заколотників». І тим самим дати правові козирі у руки Кремля у його гібридній війні проти України.
Але своєї колаборантської цілі Портнов не досяг. Це підтверджує повідомлення прес-служби Шостого апеляційного адміністративного суду м. Києва, де 14 квітня поставили крапку у претензіях Портнова. Прес-служба заявила, що рішення Окружного адміністративного суду Києва від 21 січня 2021 року зобов’язати Міністерство освіти і науки переглянути у підручниках історії для 5 і 11 класів опис подій Майдану відмінено (виділення наше. — М. Л.) «У задоволенні позову у цій частині позивачу відмовлено», — сказано у роз’ясненні прес-служби.
А тим часом…
На одному з українських сайтів днями вийде публікація про шлях Андрія Портнова у велику політику. Автори журналістського розслідування кажуть: «Ми змогли знайти і поговорити з багатьма людьми, які знайомі з ним особисто. Як Портнов опинився у Києві після кримінального Луганська, як допомагав прем’єрам і президентам, втік до Москви і налагодив там партнерство, на кого працює тепер, хто в орбіті його впливу, яким бізнесом він володіє і як вимагав „допитати посадових осіб США“ — про це в нашому масштабному профайлі». І додають: «Початок кар’єри Портнова припав на час роботи в компаніях, що входили до сфери впливу луганського кримінального авторитета Валерія Доброславського. Ця історія розпочинається у 1990-ті, коли кортеж Доброславського розстрілюють з гранатомета і автоматів Калашникова…».