Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

У Львові відкрили культурний хаб ЮНЕСКО. Чим він буде корисним для міста?

На відкриття завітала Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле

Фото автора
Фото автора

У вівторок, 28 січня, у Львові, на вулиці Князя Романа, 6 (в історичній будівлі Львівського обласного радіо), урочисто відкрили культурний хаб ЮНЕСКО. У хабі будуть реалізовувати унікальні ініціативи цієї організації - підтримку жінок-художниць та захист єврейської документальної спадщини. На відкриття хабу завітала Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле. Це другий візит Генеральної директорки ЮНЕСКО в Україну, який ознаменував три роки підтримки, яку організація надає Україні в сферах культури, освіти, науки та медіа. З лютого 2022 року, організація ЮНЕСКО виділила понад 70 мільйонів доларів для реалізації культурних проєктів, аби підтримати Україну в умовах великої війни.

Візит Гендиректорки ЮНЕСКО стартував у Львові з огляду історичного центру Львова, який внесений до списку спадщини ЮНЕСКО: історичних будівель, пошкоджених ракетними ударами і тих, які зараз відновлюють. Чим допоможе Львову та зруйнованим будинкам пані Одрі не сказала…

«У час війни ми зрозуміли, що культура має фундаментальне значення, — сказав на відкриті хабу міський голова Львова Андрій Садовий. — Ухвалили рішення відкрити у Львові культурний хаб. Вирішили зупинитися на роботі в історичній будівлі Львівського радіо. Пригадую, який вигляд ця будівля мала колись, а який тепер. Відкриття хабу ЮНЕСКО — великий посил світу, що ми разом. ЮНЕСКО є частиною культурного Львова. Хотів би, щоб наступним містом, яке б стало частиною ЮНЕСКО, був Харків. Бо це місто зазначає найбільше бомбардувань. Культура — міст, який об'єднує країни, міста».

Одрі Азуле сказала, що Львів особливе місто на культурній карті світу, є частиною ЮНЕСКО. Це частина глобальної мережі, що об'єднує творчі міста світу.

«Культурне життя України та Львова сьогодні насичене, попри три роки війни, — каже вона. — Митці дають посил світу через усі види мистецтва — це послання про гуманність, людяність, мир. Саме для митців цей простір. Щоб тут навчали наступні покоління. Львів має неймовірну історію — освітні академічні традиції, тут працював Іван Франко. Знаю про книжковий форум, який дає правильні послання усьому світу. Знаю наскільки важливою стала культура міста за останні роки. Культура Львова відчутна навіть через камені цього міста. Тут є церкви, мечеть, єврейська спадщина… Вчора ми вшановували річницю Голокосту».

Одрі Азуле похвалила роботу міста щодо оцифрування архівів в час війни. Це важливо для збереження культурної спадщини.