Передплата 2025 «Добра кухня»

У Шевченківському гаю посеред лютого розквітла вишня

У музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» передвісником весни, а також символом аномалій природи, стала розквітла вишня. Дерево розпустило бруньки та цвіт поруч з головним входом у скансен, що поруч із пам’ятником Тарасу Шевченку. Цвіт вишні тішить відвідувачів музею, усі охоче фотографують диво природи

Фото авторки
Фото авторки

Не вперше в Україні та у Львові зокрема, природа прокидається не по сезону — цвітуть бузок, каштани, вишні… Цьогоріч на деяких клумбах львів'ян перші проліски та підсніжники почали рости в середині січня. А торік у Рівному на Різдво розквітла сакура.

«Раннє цвітіння дерев за останні роки пов’язано з аномально теплою зимою, спричиненою глобальними змінами клімату, — каже експерт з питань захисту довкілля та змін клімату Олександр Возний.- Цвітінню плодових дерев передує плюсова температура взимку, яка стабільно тримається в різних регіонах України кілька днів — так звані температурні рекорди. У січня температура повітря досягла значень, які, за багаторічними спостереженнями метеорологів відповідають кінцю березня та початку квітня».

Олександр Возний пояснив, що цвітіння не у сезон шкодить рослинам. Неабияк виснажуються ресурси рослини, є високий ризик пошкодження від морозів, порушується природний цикл, а також знижується стійкість до хвороб.