Нардеп-«слуга» вимагав від орендаря 40 мільйонів
Операцію НАБУ із затримання хабарника було зірвано через витік інформації
У вищих ешелонах української влади заправляють політики-хабарники і чиновники-«кроти», які зливають зацікавленим особам інформацію державної ваги. Черговий доказ такої злочинної діяльності навів у своїй публікації, посилаючись на дослідження проєкту журналістських розслідувань «Схеми», головний редактор інтернет-видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов.
За даними блогера, у липні цього року Національне антикорупційне бюро України готувалося затримати під час отримання великої суми неправомірної вигоди народного депутата від партії «Слуга народу» Павла Халімона (він є заступником голови «зеленої» фракції у парламенті, головою Чернігівської обласної організації президентської політсили). Судячи із отриманих НАБУ аудіозаписів, Халімон вимагав хабар у чернігівського аграрія Олега Дмитренка, який у держпідприємства «Івківці» орендував 5 тисяч гектарів землі. Оренду було укладено на дуже вигідних умовах. Чистий прибуток у результаті господарювання на цій землі становив 80 млн грн. Халімон начебто вимагав половину цієї суми.
Як стверджує Бутусов, перемовини про цей «транш» 15 липня Халімон вів із Дмитренком в… Офісі президента. А саме, у кабінеті № 305, який належить Борису Бауму, раднику заступника керівника президентської канцелярії Кирила Тимошенка. На цій зустрічі був ще один нардеп-«слуга» — Андрій Мотовиловець. Протягом 19−22 липня Халімон, його довірена особа Сергій Селютін і Дмитренко кілька разів зустрічалися і спілкувалися телефоном щодо передачі майбутньої «віддяки».
Усі ці розмови орендар задокументував і 21липня передав їх у НАБУ. Проаналізувавши записи, детективи побачили вагомі ознаки злочину. І почали готувати спецоперацію із затримання Халімона та його спільників під час отримання хабара. Щоб, як мовиться, спіймати його на гарячому. Оскільки йшлося про члена парламенту, санкцію на його затримання, згідно із законом, повинен був дати генпрокурор. Вранці 22 липня НАБУ звернулося з відповідним клопотанням до Ірини Венедіктової. У цей же час Дмитренко подзвонив Халімону і сказав, що обумовлена сума у нього є, і що він, як і домовлялися, готовий її принести. Проте в обід, коли й мала відбутися передача згадуваних 40 млн грн, Халімон… перестав брати телефонну трубку. Спецоперацію було зірвано. Натомість наступного дня у фірми Дмитренка з обшуками нагрянула поліція…
За словами Бутусова, співробітники НАБУ, які спілкувалися з ним, переконані, що стався витік інформації — хтось дуже впливовий на самому верху влади врятував «слугу» Халімона від арешту.
А що сам нардеп, який фігурує на «хабарних» плівках Дмитренка? Свій голос на них він визнав. Але злодіяння заперечує…
Журналіст Юрій Бутусов звертає увагу: у липні цього року у високих київських кабінетах відбулося щонайменше три «зливи». Через витік важливої інформації не вдалося провести спецоперацію із затримання російських терористів-«вагнерівців». Було відмінено операцію зі штурму в’язниць на окупованій території і визволення звідти українських військовополонених. Ну, а згодом відповідальності за вимагання хабара уник народний депутат від «Слуги народу».
Кажуть, коли йдеться про один факт, це може бути випадковістю. Але коли таких фактів кілька — то це вже тенденція, система!