Уряд оновив правила адаптивного карантину: що варто знати
Уряд під час свого засідання 13 жовтня ухвалив рішення про нові карантинні заходи в Україні. Причиною цьому стало значне погіршення ситуації з COVID-19. На коронавірус в Україні вже захворіли понад 270 тисяч людей
Головною темою зібрання урядовців стала саме критична ситуація із захворюваністю в Україні. Про деталі пише 24 канал.
Основне про рішення Кабміну:
- Уряд продовжив дію адаптивного карантину до кінця року, тобто до 31 грудня 2020-го. Таке рішення пов'язане з різким збільшенням кількості хворих на коронавірус в Україні та збільшенням госпіталізації таких пацієнтів.
- Будуть внесені зміни до індикаторів та критеріїв, яким визначається карантин на території України. Зокрема, вдвічі підвищать показник охоплення тестувань — до 48 на 100 тисяч населення протягом 7 днів.
- Внесли зміни також щодо кількості ліжок: до загальної кількості більше не будуть додавати ліжка в дитячих відділеннях. До уваги братимуться лише ліжка у відповідних лікарнях, у яких лежать хворі на COVID-19.
- З`явився чіткий критерій для переведення регіону або міста до червоної зони (якщо захворюваність протягом 14 днів становить більше ніж 320 на 100 тисяч населення).
- Окрім того, вводять посилення карантину на різних рівнях: зокрема, заклади громадського харчування можуть приймати відвідувачів лише до 22 години у всіх карантинних зонах.
- Запроваджують ще більш суворі обмеження у всіх карантинних зонах щодо масових заходів. У зеленій такий захід можна проводити за участю 50 осіб (з дотриманням дистанції в 1,5 метра і масковим режимом), у жовтій — 30 осіб, у помаранчевій — 20.
- У зеленій, жовтій та помаранчевій зонах можна проводити спортивні змагання, але без глядачів. Виняток становлять лише міжнародні змагання за погодження МОЗ.
- У червоній зоні роботодавцям пропонують ввести позмінний графік для працівників, а за технічних можливостей — відправити їх на дистанційну роботу зі збереженням зарплати.
- Також уряд відправляє школи на канікули з 15 по 30 жовтня з подальшим переведенням їх на дистанційне навчання. Тим часом закладам профтехосвіти, передвищої та вищої освіти рекомендують перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада з можливим виселенням із гуртожитків.
- Нацполіція, органи місцевого самоврядування і лікарні мають простежити, аби хворі на COVID-19 та контактні з ними особи дотримувалися самоізоляції.
- Держпродспоживслужба має посилити контроль за дотриманням санітарного законодавства та виконанням карантинних вимог у роботі садочків, ринків, готелів, магазинів та кафе.
- Місцева влада має виділити додатковий громадський транспорт в години пік, аби уникнути скупчення людей.