Зеленський зганьбився через «Роттердам+»
Суд не побачив жодного криміналу у застосуванні цієї формули
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/421024/rotterdam.jpg)
Одне з основних передвиборчих звинувачень Володимира Зеленського на адресу його попередника Петра Порошенка, в яке щиро повірили багато довірливих виборців, — про начебто дахування «злочинної» схеми в енергетиці «Роттердам+» — луснуло, як мильна бульбашка, виявилося пустопорожнім. У цій формулі не було нічого злочинного. Це випливає із рішення Вищого антикорупційного суду України (ВАКС).
Для тих, хто призабув бурхливі події політичної весни 2019 року, нагадаю, що під час дебатів на київському стадіоні «Олімпійський» тодішній кандидат у президенти Зеленський гнівно кидав у бік Порошенка: «Скільки вам особисто занесли за „Роттердам+“?». А згодом його штаб в ультимативній формі вимагав від чинного тоді глави держави відповісти на це звинувачення у корупції…
Півтора року, за завданням команди Зеленського, правоохоронні органи збивалися з ніг, аби лиш знайти докази зловживань з боку Порошенка. Але, незважаючи на всі потуги, жодного криміналу так і не знайшли. Не зафіксували будь-якої шкоди, якої могло б завдати комусь застосування цього механізму Більше того, майже всі експерти (у тому числі — критично налаштовані до Порошенка) твердили, що «Роттердам+» був найвигіднішою операційною схемою у вітчизняному паливно-енергетичному комплексі. Що вона дозволяла закуповувати енергоносії за найнижчою ціною.
Та й на думку слідчих, не було зібрано доказів протиправної діяльності. На переконання детективів САП, у разі скерування цієї справи у суд, там вона би неодмінно «розсипалася». Саме тому її і було закрито.
Своїм рішенням у справі за позовом колишнього нардепа Віктора Чумака ВАКС став на бік прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталія Пономаренка, який закрив порушену кримінальну справу щодо «Роттердаму+» — через відсутність складу злочину. Суддя Катерина Широка своїм рішенням постановила відхилити заяву скаржника і залишити в силі рішення прокурора.
До слова, єдиним потерпілим у справі про «Роттердам+» вважав себе власник Нікопольського заводу феросплавів. Цим власником є Ігор Коломойський. Ну дуже близька до президента Володимира Зеленського людина…