88 шкіл Львівщини – на дистанційному навчанні
Таку «картину» дали навчальні заклади Пустомитівського й Перемишлянського районів, які потрапили до «червоної» карантинної зони
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/420592/karantyn.jpg)
Ще не встиг добре розпочатися новий навчальний рік, як уже окремі класи і навіть цілі школи переходять на дистанційне навчання. Міністерство освіти повідомило: у зв’язку з поганою епідеміологічною ситуацією навчальні заклади будуть масово переводити на дистанційне навчання. Уже кілька навчальних закладів перевели, і список таких храмів науки буде зростати. У столиці, до прикладу, у 56 школах міста на дистанційне навчання перевели 133 класи — через захворювання учнів на коронавірус. Загалом серед школярів виявили 179 хворих, серед них педагогів — 97. Не краща ситуація і у Львівській області. У нас 88 шкіл уже навчаються дистанційно… Про ситуацію зі школами Львівщини журналістка «ВЗ» розпитала директора департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Олега Паску.
— Станом на 17 вересня на віддалене навчання перейшли 88 шкіл, — каже Олег Паска. — Це в основному школи Пустомитівського та Перемишлянського районів Львівської області, оскільки ці райони з понеділка, 14 вересня, потрапили до «червоної» карантинної зони. Кожна школа має затверджений порядок дій на випадок потрапляння у ту чи іншу зону. Відповідно до того порядку дій кожна школа проводить свою освітню діяльність. Якщо «жовта» і «зелена» зони, тоді діти навчаються стаціонарно, з дотриманням відповідних вимог, якщо «червона», тоді школа автоматично переходить на дистанційне навчання. Ми вивчали ситуацію з дистанційним навчанням з 12 березня, ще до закінчення навчального року, і зрозуміли, що у нас є проблема з користуванням онлайн-платформами для віддаленого навчання. А відтак зараз дуже інтенсивно проводимо заняття для вчителів. Щоправда, у зв’язку з обмеженим ресурсом лише по три вчителі з кожної школи проходять таке інтенсивне навчання. У Програмі розвитку освіти на наступний рік готуємо такий розділ, який стосується якраз віддаленого навчання.
— Я так розумію, серйозна проблема є і у технічному забезпеченні?
— Навіть не в тому. Проблема в обізнаності й володінні, для прикладу, гугл-класрум. Ми виявили, що 95% учителів користувалися звичайними месенджерами, скажімо, у Вайбері. А такий підхід ніколи не дасть результату. Бо ж тоді кожному учневі окремо треба скинути інформацію, потім перечитати. А для вчителів це, зрозуміло, було перепрацювання і неефективне використання часу для учнів. Тому зараз особливо інтенсивно працюємо над цим питанням.
— Яка картина, на вашу думку, буде з наступного понеділка? Чи зможе частина шкіл повернутися до звичної форми навчання?
— Усе залежатиме від того, яке рішення буде прийняте на комісії, що регулює карантинний режим, які райони або вийдуть з «червоної» зони, або туди потраплять. Але це стане відомо лише у п’ятницю, 18 вересня, наприкінці дня.
— А як щодо садочків?
— На Львівщині є 875 садочків. Більшість з них відкриті. Звісно, працюють із дотриманням карантинних вимог, бо в іншому випадку не отримали би дозволу на відкриття. Частину садків відкрили до 10 вересня, а деякі приймали дітей навіть у серпні. Усе залежало від того, наскільки кожен садочок встиг підготуватися до роботи у нових карантинних умовах. А ті, що зараз закриті, — насправді це невелика частина, як правило, на тій території, що потрапила до «червоної» зони. Сподіваюся, щойно регіон вийде з цієї зони, садочки відчинять двері для своїх вихованців.
Станом на 17 вересня через Covid-19 частину своїх класів на дистанційне навчання перевели 23 школи міста Лева. Заклади дошкільної освіти міста працюють усі. За словами керівника управління освіти Львівської міської ради Зоряни Довганик, перший тиждень нового навчального року усі школи працювали у звичному режимі. Проте вже з другого тижня почали хворіти як вчителі, так і учні, тому станом на 17 вересня у 23 школах міста призупинено освітній процес в одному чи кількох класах — через те, що захворів або учень, або вчитель. Однак у ліцеї «Сихівський» на два тижні призупинили очне навчання для учнів усіх 5−11 класів. Така ситуація склалася через те, що на лікарняному перебуває велика кількість вчителів. Натомість учні молодшої школи продовжують відвідувати навчальний заклад, адже в них уроки відбуваються в окремому корпусі.
Щодо садочків, то зараз усі заклади дошкільної освіти міста працюють. Були випадки, коли садочок або його частина призупиняли роботу на два тижні, але станом на 17 вересня усі садочки відкриті. Кількість дітей, які відвідують садочки, становить приблизно 45% від загальної кількості.