Московський шабаш на українському ТБ
Російському каналу «Россия 1» дали в Україні «ЗЕ-лене» світло?
Телеканал «112 Україна», який пов’язують з кумом президента Росії Путіна Віктором Медведчуком, цілий день 9 березня транслював передачі пропагадистського російського каналу «Россия 1». Зокрема ввечері показував гумористичну програму «Аншлаг». Про це на своїй сторінці у соцмережах повідомив політолог Андрій Смолій.
«На медведчуківському 112 каналі московський шабаш. Транслюються програми російського федеративного каналу „Россия 1“. І так протягом дня. Це називається „святковий прайм“, — написав пан Смолій. — Відбувається повноцінне повернення України до русскоміровського інформаційного простору, а в цей час Зеленський звільнив двох проукраїнських членів Нацради. І плювати каналу Медведчука на порушення ліцензій, законів України і здорового глузду. Прокатить, бо тепер немає кому протистояти. Країна в усіх сферах розвертається під Росію».
Не лише у день народження українського поета Тараса Шевченка 112-й зневажав українців, а й в останній день старого року. 31 грудня 2019-го канал Медведчука у новорічний вечір «годував» українців забутим російським «Аншлагом» під назвою «Святковий прайм». В ефірі з’явилися 71-річна радянська ведуча Регіна Дубовицька та дует «Кролики», а також російський артист Володимир Винокур, який так мріє, щоб «Австро-Угорщина і Польща забрали собі шматки України, і тоді все дуже мирно відбудеться…».
Не відстав і телеканал «Інтер», який 8 березня показав виступ російських зірок, більшість з яких підтримала окупацію України, дехто відкрито виявив підтримку анексії Криму. На це звернув увагу офіцер ЗСУ, полковник Анатолій Штефан (Штірліц). Він підкреслив, що концерт російських зірок був показаний у день, коли російські окупанти обстріляли з ПТРК вантажний автомобіль одного з підрозділів ОС. В результаті чого один воїн загинув, ще двоє отримали поранення і один — бойове ураження, ще троє бійців були поранені під час обстрілу українських позицій. «Наступним кроком потрібно, мабуть, обійнятися, вибачитися і зробити спільний військовий парад, який буде транслювати «Інтер», — написав Штірліц.
Чому «112 Україна» та «Інтер» дозволяють собі у час війни такі речі, журналіст «ВЗ» запитала у народного депутата України Миколи Княжицького.
— Оцінюю це не лише як ганебні факти, а й як порушення закону. Я підготував відповідні звернення і до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, і до інших державних та правоохоронних органів. Показувати ці концерти не можна було з кількох причин. По-перше, частина осіб, які взяли участь у цих концертах, становлять загрозу національній безпеці України. Окрім того, показ цих концертів у багатьох випадках, зокрема на каналі 112, був прямим порушенням Закону про мову. Виходячи з цього, а також з інших пунктів порушень, я написав звернення і до Національної ради, і до правоохоронних та державних органів. А також звернувся приватно до члена Нацради пана Коваля. Він сказав, що це — складне питання, але Нацрада займається цим питанням і, мабуть, звернеться до суду. На жаль, я не переконаний, що буде адекватна і законна реакція Національної ради, але сподіваюся на це.
— Але ж вже не вперше ці канали дозволяють собі такі речі. Наприклад, 31 грудня «112 Україна» крутив «Аншлаг» з Винокуром… Чому ще тоді не відреагували на це?
— Канал забороняють або не забороняють не Національна рада, а суди. Вони, на жаль, залишилися корумпованими. І як тільки влада змінилася, повернулися всі посіпаки Януковича і, по суті, керують цими судами у ручному режимі. Ми це бачили на прикладі переслідувань Софії Федини, Сергія Пояркова без жодних на те підстав та багатьох інших журналістів чи політиків. Тому це питання до судової системи, яка, на жаль, спробувала працювати більш-менш адекватно у часи президентства Порошенка, а зараз, скориставшись перемогою Зеленського і тим, що Зеленський дозволяє це робити, фактично приймає антиукраїнські рішення.
На фото: Кадр з «Аншлагу», яким 9 березня українців розважав телеканал «112 Україна».