«Так буває, коли до влади приходять невігласи...»
Представники «Слуги народу» продовжують шокувати українців своєю поведінкою
Таки малоефективним виявилося літнє навчання-муштрування народних депутатів від «Слуги народу» у курортному Трускавці. Багато депутатів президентської фракції не навчилися не те що писати закони, а елементарного — загальної культури, етики, такту.
Чемпіоном з політичного невігластва можна назвати 25-річного члена фракції «СН» Євгенія Брагара. Виступаючи в ефірі одного з телеканалів (відомого своєю проросійською орієнтацією), він дав селянці із Кіровоградщини «оригінальну» пораду, як погасити борги за комунальні послуги — продати… собаку елітної породи, гавкіт якої почув у телефонній розмові.
Ця порада шокувала всю Україну, користувачі соцмереж відреагували на цю пропозицію нищівною критикою на адресу владної команди, серіями саркастичних фотожаб, анекдотів. Після цього чергового «зашквару» у «Слузі народу» попросили пробачення за недолугість свого колеги і порадили однопартійцям думати, перш ніж щось казати.
До слова, у жінки, яка скаржилася на високі тарифи, собака виявилася аж ніяк не «елітною» — а 14-річною дворнягою. Її господиня Любов Колюча не залишилася у боргу перед нардепом: порадила йому продати свій… мозок. І додала: «Так буде краще — якщо не вміють керувати».
«Слуга» Брагар відзначився і за кілька днів до того, коли неадекватно відреагував на конфлікт в автобусі з фронтовими волонтерами-медиками, які, їдучи з похорону вбитого російськими найманцями фронтовика, вимагали від водія припинити трансляцію російського серіалу. Нардеп накинувся з критикою на цих волонтерів, надіслав до керівництва фірми-перевізника листа з вимогою не карати водія, який дозволив крутити у салоні російський бойовик. Більше того, нардеп із президентської фракції подав у поліцію скаргу на волонтерів за те, що ті, мовляв, дискримінують громадян України за мовною ознакою. Звинуватив фронтовиків у… ксенофобії.
Євгеній Брагар виявився «знавцем» і у вітчизняному кінематографі. Каже, не треба фінансувати патріотичне кіно з державного бюджету, бо воно, мовляв, не окуповується. На думку Брагара, більшість українців не ходить на патріотичне кіно (таке як «Кіборги», «Донбас»), тому й картин такої тематики треба знімати не більш ніж одну-дві на рік. А більше уваги треба приділяти «окупному» кіно. До такого відніс і фільм, який знімала студія «Квартал 95».
Зливу критики у бік владної фракції у парламенті спровокувала й членкиня фракції «Слуга народу» Ліза Богуцька. Та сама, що влітку лякала українців грудневим путчем Петра Порошенка (через це у новому уряді начебто треба було залишити на посаді глави МВС Арсена Авакова). Цього разу нардеп Богуцька засвідчила «широке знання» політекспертного середовища. Спостерігаючи за дискусією під час одного ток-шоу, в якій брав участь авторитетний соціолог, доктор філософії Євген Головаха, депутатка написала у соцмережах (цитуємо мовою оригіналу): «Стоит сейчас Дубилет у Шустера. И какой-то Евгений Иванович позапрошлого столетия. Стоит будущее и прошлое… И дедушка пытается рассказать…». Коли ж згодом Богуцькій звернули увагу на її безтактність щодо відомого науковця, депутатка від «Слуги народу» спробувала виправити ситуацію. Вийшло так само ганебно, як і першого разу. Ось як «гасила» скандал Богуцька: «Несколько дней назад я написала пост про Дмитрия Дубилета в программе Шустера. Его оппонента назвала „каким-то Евгением Ивановичем с позапрошлого века“. Оказалось, что это очень известный социолог Евгений Головко. И выходит, что я обидела человека, назвав его „каким-то, с далекого прошлого“ и „совком“. Приношу свои извинения Евгению Ивановичу Головко».
Професор Головаха сказав, не ображається, що депутатка Богуцька його не знала — бо про неї він «також не чув». Водночас зауважив, що пост Богуцької був неприємним для нього, і побажав молодому поколінню пам’ятати про культуру спілкування. «Мені це неприємно, але це другорядна справа. Тут тільки єдине — це рівень культури. Я б хотів наголосити на одній деталі — це полеміка. Полеміки можуть бути будь-якими — гарячими, завзятими, але ніколи не треба переходити на особистості. Особливо переходити на певні ознаки — за віком, статтю, етнічним походженням, станом здоров’я і так далі. Це вже у світі всі порядні люди давно зрозуміли. І минулим є саме ось такий підхід — коли людина каже, що „оцей дід стоїть і щось говорить“. Яка різниця — хто говорить? Бо важливо — що говорить… Така культура спілкування — з минулого. І на цьому я хочу наголосити: що можна бути формально молодим за віком, а за культурою — бути у далекому минулому, у середньовіччі».
Відчуття реальності забракло і раднику прем’єр-міністра з економічних питань Олексію Мушаку. Він глибоко образив мільйони вітчизняних пенсіонерів, заявивши у телеефірі, що «із задоволенням скасував би пенсії взагалі». Мовляв, «українці і так допомагають батькам». На думку Мушака, якщо скасувати пенсії, в Україні почнеться економічне піднесення…
На кричущу безтактність «слуг народу» відреагувала колишній віцеспікер парламенту Ірина Геращенко: «…Такого понаписували і понаголосовували за ці місяці в турборежимі, що країна ще довго відчуватиме це на собі. У популістському угарі вони навіть не розуміють, як їхні дії можуть ображати чи ранити, руйнувати і нівечити людські долі. Так буває, коли до влади приходять невігласи, інфантили, популісти і безвідповідальні самозакохані особи».