Інавгурація Зеленського – 20 травня о 10-й ранку
За це проголосувало 315 народних депутатів
![](https://img.wz.lviv.ua/_cQx3IhjIZdwO975K_9b-mM2njA=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/390573/inav.jpg)
20 травня 2019 року — дата, з якої офіційно розпочнеться президентство Володимира Зеленського. За призначення на це число урочистого засідання Верховної Ради, на якому новообраний глава держави складе присягу, проголосували 315 нардепів.
Але спершу була довга дорога в інавгураційних дюнах: суперечки щодо дати інавгурації, перенесення засідань Регламентного комітету, який мав розглянути проекти постанов з пропозиціями про «посвяту» у президенти перед внесенням їх на розгляд у сесійній залі, і аж вісім тих самих проектів. Першою відпала пропозиція провести інавгурацію шостого президента 1 червня: її автор, нардеп з «БПП» Олександр Сугоняко, відкликав свій варіант ще до розгляду на комітеті.
Зі семи проектів постанов, котрі залишилися, «регламентери» на засіданні 15 травня благословили усі сім. Із приміткою: нехай Верховна Рада визначається, виносячи проекти на голосування у порядку черги (залежно від дати і часу реєстрації). Який першим набере щонайменше 226 голосів, той і визначатиме, відколи Зеленському президентом бути.
Тож до четвергового розгляду у сесійній залі дійшли дві пропозиції про інавгурацію 19 травня, а також варіанти зі 17, 20, 26 та 28 травня. Останній відпав вже у процесі представлення: Андрій Тетерук (фракція «Народного фронту») заявив про відкликання цього групового проекту.
Після ранкового дефіле і фотосесій у вишитих сорочках (саме День вишиванки був) та 20-хвилинного розгляду законопроекту щодо Державного бюро розслідувань, депутати взялися за інавгураційний «календар». Без шоу не обійшлося. На представлення своїх проектів постанов (їх аж два зареєстрував) нардеп Віталій Купрій прихопив… зашморг. Ним розмахував на трибуні, лякаючи депутатів страшною народною помстою, якщо «швидко не допоможуть новообраному президенту змінити систему» (якби існував орден «За вислужування», Купрій був би повним його кавалером). Далі «мотузкову» естафету підхопив заслужений «шоумен» із «БПП» Сергій Каплін. Зі словесним лозунгом «Даєш розпуск Верховної Ради!» й озвучкою своєї ідеї провести інавгурацію нового президента спершу у парламенті, а потім на «Олімпійському» вручив зашморг, який Купрій залишив на трибуні, спікерові. Але врешті мотузка знову перекочувала до Капліна — з рук «фронтовика» Михайла Бондара, який жбурнув її Капліну у голову.
Від «затрибуння» перейшли до голосування. Перший проект постанови (авторства позафракційного нардепа Сергія Міщенка, з пропозицією про інавгурацію 19 травня об 11-й годині) — і сходу провал: 207 голосів «за». Така ж доля спіткала і варіант, який відрізнявся від попереднього лише годиною (замість 11-ї 10-та). За проект постанови, зареєстрований «позафракційником» Віктором Балогою, проголосували 158 нардепів.
Спроба № 3 — на розгляді пропозиція від уже згадуваного депутата Купрія про інавгурацію 20 травня. За мить із кольорів на парламентському табло стало зрозуміло: є! 315 «за» означали, що з датою інавгурації визначилися і, за процедурою, наступну у черзі трійку «інавгураційних» постанов навіть не виноситимуть на голосування.
За «посвяту» у президенти 20 травня майже одноголосно проголосували «БПП», «Народний фронт», «Батьківщина», «Самопоміч», фракція Ляшка, група «Воля народу». «Відродженці» дали лише шість голосів (більшість депутатів з цієї групи голосували за проект постанови Міщенка про 19 травня). Ще 20 голосів підкинули «опоблоківці», які охочіше підтримували дві попередні пропозиції — про 19 травня.
Чекаємо понеділка з офіційною церемонією у Верховній Раді, секретними «фішечками» від «Зе!Команди» та, можливо, проясненням ситуації з розпуском чи нерозпуском нинішнього парламенту…