Віряни УПЦ МП починають переходити в Єдину помісну церкву України
У Києві, парафія митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра Драбинка перейшла з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.
![](https://img.wz.lviv.ua/NoFgxhHj2gNWc0lE3b6owUqt4Iw=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/382382/52.jpeg)
Про це Драбинко повідомив на ранковій літургії в середу, 19 грудня, у Спасо-Преображенському соборі Києва, передає Главком.
Під час ранкової служби у Спасо-Преображенському соборі Києва митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Православної церкви України Олександр (Драбинко) висловив подяку екс-депутату від Партії регіонів Ігору Лисову.
«Я хочу подякувати Ігорю Лисову за те, що наша парафія залишилася в єдності», сказав митрополит Олександр (Драбинко). За інформацією видання, 18 грудня відбулося засідання парафіяльної ради, яку очолює колишній народний депутат від Партії регіонів регіонів Ігор Лисов. На зібранні позитивно вирішилося питання переходу громади з УПЦ МП до Православної церкви України. Митрополит Олександр (Драбинко) продовжуватиме служити у Спасо-Преображенському соборі в столиці, що на Теремках.
Нагадаємо, митрополит Олександр (Драбинко) був одним з митрополитів УПЦ МП, які, всупереч забороні свого керівництва, взяли участь в Об’єднавчому соборі. Після цього Драбинка, а також митрополита Вінницького і Барського Симеона УПЦ МП звільнила з посад.
Тим часом, у Чернівецькій області громада села Шишківці Кіцманського району також відмовилася від Московського патріархату і перейшла до Єдиної помісної церкви.
Про це розповів головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії Чернівецької ОДА Сергій Бухаров, передає Укрінформ.
«Сьогодні зранку на зборах були присутні близько сотні людей. Майже всі присутні, крім однієї людини, проголосували за приєднання до Єдиної помісної церкви. Їх підтримав і священик, який проводив збори. Це поки перша громада в області, яка зробила такий крок», — сказав чиновник.
До цього мешканці села Шишківці готувалися з літа та збирали підписи за утворення помісної церкви, кажуть в ОДА. Потім чекали Об’єднавчого Собору і лише тепер ухвалили остаточне рішення.
Це — історична подія, на яку в селі довго чекали, кажуть місцеві мешканці. Вона відбулась під головуванням архієпископа Чернівецького та Хотинського Германа, та священика церкви, протоієрея Дмитра Ходана, який є настоятелем храму впродовж 30-ти років.